Nowy prezydent i nowi radni. Wymagania będą duże!

Nowy prezydent Elbląga i nowi radni. Nie da się ukryć, że w samorządowych władzach naszego miasta zaszła zmiana. Miejmy nadzieję, że zmiana na lepsze ponieważ Elbląg potrzebuje teraz dynamicznego rozwoju i wielkiego wysiłku zarówno radnych miejskich jak i prezydenta Michała Missana.

Dzisiejsza sesja Rady Miasta była raczej uroczystością niż miejsce pracy i obrad. Nastąpiło zaprzysiężenie prezydenta Elbląga Michała Missana oraz radni złożyli ślubowania. Warto wspomnieć, że Michał Missan kandydował również do Rady Miasta i mandat uzyskał. Po wygranych wyborach na urząd prezydenta Elbląga, zrzekł się mandatu. Na jego miejsce weszła Wioleta Stępczyńska, która uzyskała najlepszy wynik na liście wyborczej, który jednak nie gwarantował zdobycia mandatu radnej.

Radni wybrali również Przewodniczącą Rady Miasta Elbląga, czyli Grażynę Kluge z Platformy Obywatelskiej. Powołano również wiceprzewodniczących w składzie: Antoni Czyżyk i Małgorzata Adamowicz (Platforma Obywatelska) oraz Rafał Traks (PiS).

Natomiast nazwiska wiceprezydentów miasta mamy poznać w ciągu najbliższych dni.

– Dziś Miasto Elbląg wypływa na nowe wody. Z zaufaniem patrzę na Michała Missana – Prezydenta Elbląga i nową Radę Miejską. Wiem, że z pełną odpowiedzialnością podejdą do powierzonego im zadania. Przed Elblągiem bardzo dobry czas. Dokończony zostanie kanał przez Mierzeję Wiślaną. Zaczniemy korzystać z odblokowanych środków z KPO. Prezydentowi oraz radnym rozpoczynającej się kadencji życzę determinacji, mądrości w podejmowaniu decyzji, zdolności do współpracy z innymi oraz otwartości na głos mieszkańców i ich potrzeby. Wspólnie pracujmy na rozwój Elbląga! – komentuje senator PO, Jerzy Wcisła.

Trzymamy Pana Senatora za słowo i będziemy uważnie przyglądali się działaniom elbląskiego samorządu.

W 25-osobowej Radzie Miasta Elbląga 15 radnych posiada Koalicja Obywatelska, a 10 przedstawicieli ma PiS. Taki układ zapewnia komfortowe sprawowanie rządów przez Michała Missana, co więc powoduje, że będziemy wymagali od prezydenta Elbląga wytężonej, popartej wymiernymi sukcesami pracy na rzecz miasta – ponieważ opozycja w żaden sposób nie może mu zaszkodzić, podobnie jak rząd. Wymówek więc nie będzie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register