Nowy rok szkolny w Braniewie. Miasto nie zmieniło sieci szkół

Rok szkolny 2017/2018 w szkołach Miasta Braniewa, podobnie jak w całym kraju, charakteryzuje się zmianami organizacyjnymi w związku z reformą edukacji. W mieście nie dokonano radykalnych zmian. Pozostała niezmieniona sieć szkolna. 

Nadal będą funkcjonować dwa gimnazja (do 2019 roku) i trzy szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi. W szkołach podstawowych, zgodnie z reformą, utworzono klasy VII, w gimnazjach nie ma naboru do klas I. Obwody szkolne pozostały bez zmian.

Rok szkolny 2017/18 w podległych miastu szkołach i przedszkolach rozpoczyna 225 przedszkolaków w dziewięciu oddziałach, 1287 uczniów w szkołach podstawowych w 60 oddziałach szkolnych, 165 dzieci w dziewięciu oddziałach przedszkolnych oraz 570 uczniów w wygaszanych gimnazjach.

Opiekę nad uczniami w szkołach i dziećmi w przedszkolach będzie sprawować 186 nauczycieli w pełnym wymiarze czasu pracy , 58 w niepełnym oraz 104 pracowników administracji i obsługi.

W wyniku działań Burmistrza Miasta w Braniewie w związku z reformą nie dokonano zwolnień wśród nauczycieli. Wprowadzono na szeroką skalę zasadę uzupełniania etatów w innych placówkach oświatowych miasta.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register