Nowy sklep sieci „Stokrotka” już otwarty. Czy zdobędzie klientów?

Sieć „Stokrotka” uruchomiła kolejny sklep w naszym mieście. Tym razem jest to punkt na osiedlu Nad Jarem. Pozostaje tylko pytanie – czy sklep się „przyjmie” skoro obok znajdują się obiekty Lidla, Biedronki oraz Carrefour?

Kiedyś w tym obiekcie znajdował się już sklep spożywczy – sieci Carrefour, tzw. „Carrefour 5 minut”. Niestety został zamknięty. Teraz swój sklep przy ul. Ogólnej 69 uruchomiła sieć „Stokrotka”.

– Przy ul. Ogólnej zamierzamy uruchomić market Stokrotka. Otwarcie sklepu planowane jest na koniec września. Obecnie trwają prace adaptacyjne w obiekcie – mówiła kilka tygodni temu Urszula Skałecka, kierownik Biura Zarządu, Stokrotka sp. z o.o. w Lublinie.

Oficjalne otwarcie sklepu nastąpiło w sobotę o godz. 10.00. Zgromadziło sporo zainteresowanych osób. Czy sklep w tym miejscu się „przyjmie”? O tym z biegiem czasu będziemy mogli się przekonać.

To jednak nie koniec inwestycji w Elblągu. Ponieważ sieć Stokrotka jest zainteresowana kolejnymi placówkami w naszym mieście.

– Aktualnie jesteśmy na etapie wyszukiwania nowych lokalizacji pod kolejny sklep – dodaje Skałecka.

Sieć sklepów Stokrotka otworzyła w pierwszym półroczu 2017 roku 21 nowych sklepów, w tym pierwszy sklep w nowym formacie convenience o nazwie 5-tka Market. Emperia Holding ogłosiła również swoje plany poszukiwania inwestora, który wsparłby jej dalszy rozwój.

Przychody ze sprzedaży Emperii Holding S.A. w 2016 roku wyniosły 2 450 750 tys. zł i były o 17,9% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wynik netto za 2016 rok wyniósł 50.551 tys. zł i był wyższy o 4,5% niż w roku ubiegłym.

Sieć detaliczną Stokrotka na koniec 2016 roku tworzyło łącznie 372 sklepów detalicznych, (na koniec 2015 roku Stokrotka miała 327 sklepów). W 2016 roku otwarto łącznie 53 sklepy (w tym 18 sklepów franczyzowych), zaś 8 sklepów zostało zamknięte.

 

2 komentarze

  • Magda Reply

    26 września 2017 at 15:15

    DROGO WIDZE ZDZIWIENIE LUDZI JAK WYCHODZĄ ZE STOKROTKI KAŻDY PATRZY W PARAGON

  • zbychu Reply

    26 września 2017 at 16:37

    Raczej NIE bo też trzeba płacić!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register