Nowy wymiar nauki j. angielskiego w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

To całkowicie nowy wymiar i jakość codziennej nauki języka angielskiego w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu. Ta placówka jako jedyna w Elblągu angażuje do nauki języka obcego…robota! To niesamowita atrakcja dla dzieci z tego elbląskiego niepublicznego przedszkola.

Sztuczna inteligencja wspiera naukę j. angielskiego w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu zasłynął już z tego, że w procesie nauki dzieci w wieku żłobkowym i szkolnym wykorzystuje niestandardowe, ale przez to ciekawe, atrakcyjne dla dzieci metody edukacyjne.

To elbląskie przedszkole to niemal baśniowa „Akademia Pana Kleksa”, gdzie dzieci poprzez zabawę i rozmaite atrakcyjne dla nich zajęcia łatwo i szybko chłoną potrzebną w szkole podstawowej wiedzę.

Oprócz najlepszych metod nauczania dzieci w wieku przedszkolnym, Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu słynie z organizowania wspaniałych wycieczek edukacyjnych, niesamowitych zajęć plastycznych (które prowadzi artysta-plastyk), zajęć judo, jogi, gry w piłkę, ciekawych wizyt aktorów, zwierzątek czy ciekawych ludzi. Oprócz tego oczywiście niesamowite możliwości ruchowe, rozwojowe i zabawowe dają sale multimedialne oraz rozległy (2000 m2), doskonale wyposażony plac zabaw.

W Małym Europejczyku w Elblągu dzieci nie mają ani chwili na nudę – uczą się bawiąc i bawią ucząc!

Teraz – podczas codziennych lekcji języka angielskiego w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu nauczyciela tego języka będzie wspomagał…robot edukacyjny. Pierwsze zajęcia ze sztuczną inteligencją już zostały przeprowadzone i dzieci z tego niepublicznego przedszkola w Elblągu są po prostu zachwycone i pokochały „nowego nauczyciela” od razu.

Więcej zdjęć i filmów z takiej lekcji nauki języka angielskiego w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu znajdziecie na naszej stronie na facebooku.

https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

Robot Emys to polski wynalazek, który ma pomóc dzieciom łatwo i szybko nauczyć się angielskiego.

Sam robot wygląda tak, by wzbudzić ciekawość dzieci. Ma sympatyczną głowę i duże, mrugające oczy. Jest też na tyle ciężki, że dziecko go nie wywróci i nie zrobi sobie krzywdy. Jego “sercem” jest wyświetlacz dotykowy, który służy do obsługi wszelakich gier.

Emysa można sparować z kilkoma grami – m.in rozpoznawanie zwierząt, części garderoby czy produktów kuchennych. Gry te zawierają wiele dużych, kolorowych żetonów, które spodobają się dzieciom, lub… pluszaków. Są one tak zrobione, że dzieci mogą się bawić nimi bezpiecznie, nie połkną ich bowiem, czy nie zrobią sobie nimi innej krzywdy.

Jak działa robot w elbląskim przedszkolu?

Najpierw przykładamy kartę gry do uruchomienia nauki, a następnie dotykamy ekranu kostką z liczbami. To pozwoli wybrać Emysowi numer gry i rozpocząć zabawę. Weźmy na przykład takie przygody u weterynarza. Robot wymienia np. nazwy zwierząt po angielsku, a dziecko musi znaleźć żeton z nazwą i zbliżyć ją do ekraniku. W ten sposób zapamiętuje, jak zwierzątko wygląda i jak się po angielsku nazywa oraz jak prawidłowo wymówić jego nazwę. Ale to nie koniec. Do każdej z gier dołączone są jeszcze specjalne książeczki, w których trzeba malować, rysować, wycinać i naklejać, by przez prace artystyczne dziecko poznawało język. Te książeczki pozwalają lepiej poznać język i łatwiej zapamiętać nowe słówka, a przy okazji pokazują, że robot to nie wszystko, a liczy się także praca offline.

Zarówno same proste gry, jak i książeczki sprawiają, że lekcja jest przyjemna, a dzieci z zaciekawieniem uczą się języka angielskiego. Znacznie też ułatwiają pracę nauczycielowi, któremu łatwiej jest utrzymać zainteresowanie i uwagę małych uczniów na przedmiocie lekcji.

Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

O Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

Chcesz do nas dołączyć? Zadzwoń do nas już teraz!
Tel. 515 406 883
Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu
ul. Dąbrowskiego 33/1, 82-300 Elbląg
e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register