O „50” za szybko. Kierowca stracił prawo jazdy

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Mężczyzna kierował dostawczym fordem. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. W tym roku jest to już piąty przypadek „50+”. W 2017 roku policjanci z Elbląga zatrzymali kierowcom 82 prawa jazdy za zbyt szybka jazdę w terenie zabudowanym.

Zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości to 39-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali go wczoraj w Żurawcu (gm. Markusy). Fordem transitem jechał z prędkością 121 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarano 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Od początku roku policjanci z Elbląga zatrzymali już 5 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o „50+”. W 2017 roku takich przypadków odnotowali 82.

Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych!

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

 

1 komentarz

  • Jancia Reply

    13 marca 2018 at 19:47

    He,he wojewodztwo Pomorskie,skad ja to znam jak widze auto z rejestracja pomorska to spieredzielam jak najdalej.Oni potrafia sie wcisnac na trzeciego tak jak Warszawiacy. Nie pisze o wszystkich.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register