O czym elblążanie najczęściej powiadamiają policję? Złe parkowanie oraz spożywanie alkoholu

Od 2016 do końca 2017 roku policjanci z Elbląga odnotowali 2369 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 711 zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania, 515 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, 318 było związane z przekraczaniem nadmiernej prędkości samochodów oraz nieprawidłowej infrastruktury drogowej.

Elblążanie chętnie korzystali z Mapy i nadal korzystają. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 i 112. Ale mogą bezpośrednio wpłynąć na kształtowanie bezpieczeństwa w sposób długofalowy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się na stronie internetowej Policji: www.elblag.policja.gov.pl

– Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu – mówi Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego KMP w Elblągu.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz o wyniki badań opinii publicznej i informacje różnych instytucji.

 

2 komentarze

  • Prezes Reply

    14 lutego 2018 at 08:00

    Jak widać miasto konfidentów i sprzedawczyków.

  • Gerwazy Reply

    14 lutego 2018 at 10:46

    Cisnąć frajera na gacie jak dzwonią. Duzo mozna zrobic z takimi frajerami zanim ktos przyjedzie. Hehe.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register