O czym mówią wypryski na różnych częściach ciała

Trądzik, wypryski świadczą o tym, że w organizmie istnieje jakaś nierównowaga, ogniska zapalne, toksyny lub toczą się procesy chorobowe. Poniższa mapa ciała może okazać się pomocna w identyfikacji problemu i podjęcia kroków do wyeliminowania przyczyny.

 Trądzik-na-ciele

Strefa 1 – Hormony
Trądzik na szyi i brodzie może świadczyć o nadczynności i zmęczeniu nadnerczy. Inne opcje to nadmierne spożycie cukru, stres, zbyt ciasne kołnierzyki, lub po prostu przetłuszczające się włosy stale dotykające tych obszarów.  Pomocne będą techniki redukujące stres i rezygnacja z rafinowanego cukru.

Strefa 2 i 3 – Stres
Wypryski na ramionach mogą sygnalizować organizm przeładowany stresem lub nadmierną wrażliwość emocjonalną. Inna opcja to wrażliwa skóra na otarcia np. przez pasek od torebki. Koniecznie należy pamiętać o relaksie, nie przeciążać się

Strefa 4 – Układ pokarmowy
Przyczynami trądziku na klatce piersiowej mogą być ubrania z tworzyw sztucznych, zakażenia grzybicze lub nadwrażliwość pokarmowa – nietolerancja. Jeśli nie to mogą to być objawy źle funkcjonującego układu pokarmowego, np. złe nawyki żywieniowe np zbyt dużo przetworzonej żywności,  zbyt pikantne jedzenie lub regularne picie zbyt zimnych napojów. Zmiana nawyków żywieniowych i zadbanie o jelita będą pomocne.

Strefa 5 i 6 – Brak witamin
Skóra na ramionach jest grubsza, słabe krążenie lub nadprodukcja martwych komórek w mieszku włosowym mogą powodować gęsią skórkę i rogowacenie mieszkowe. Zabiegi złuszczające, nawilżanie i kwas salicylowy powinny rozwiązać ten problem. Jeśli mimo to nie ustępuje może to wskazywać na zbyt niewystarczające dostarczanie witamin i składników odżywczych lub słabe ich przyswajanie.

Strefa 7 –  Poziom cukru we krwi
Na brzuchu znajduje się niewiele gruczołów łojowych dlatego rzadko pojawiają się tam wypryski. Przyczyny krostek to na brzuchu występują głównie z 2 powodów:  zbyt ciasne, obcierające ubrania, lub zbyt wysoki poziom cukru we krwi.

Strefa 8 – Higiena
Krostki mogą się pojawiać z powodu wrastających włosków po goleniu lub niewłaściwej higieny. W najgorszym przypadku mogą świadczyć o chorobie wenerycznej, zwłaszcza jeśli dołączą do tego inne objawy jak plamienie, swędzenie, upławy

Strefa 9 i 10 – Skóra nadwrażliwa alergiczna
Ponieważ skóra w tym miejscu jest szczególnie wrażliwa, trądzik na udach może być objawem alergicznym na kosmetyki: żele pod prysznic czy balsamy lub detergenty proszki do prania, płyny do płukania noszonego ubrania i trzeba na to zwrócić uwagę.

Strefa 11 i 12 – Układ nerwowy i pokarmowy
Te obszary występowania trądziku często świadczą o źle funkcjonującym układzie trawiennym, alergiach i nietolerancjach pokarmowych, nadmiernym poceniu się o ocieraniu o zbyt ciasne i nie oddychające ubrania, alergiach na kosmetyki i detergenty, zbyt dużej ilości smażonych potraw i .. niewystarczającej ilości snu

Strefa 13 i 14  – Układ pokarmowy
Zwykle są trzy powody trądziku na pośladkach: zbyt ciasna nieoddychająca bielizna, nadmiernie sucha skóra lub problemy trawienne i zła dieta. Jeśli mimo higieny i noszenia bawełnianej luźnej bielizny ciągle występują problem to należy zmienić nawyki żywieniowe i odbudować florę bakteryjną jelit

Źródło :thebeautygypsy.com /http://sekrety-zdrowia.org/, foto:pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register