O jednego za dużo. Kierowca ciągnika ukarany

Na 3 miesiące zostało zatrzymane prawo jazdy 37-letniemu traktorzyście, który przewoził w kabinie dodatkową osobę. Ciągnik był zarejestrowany jako dwu osobowy. W myśl przepisów zatrzymano mu prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policjanci przypominają o bezpieczeństwie osób przewożonych pojazdami. Jeżeli auto jest zarejestrowane jako 4 osobowe to jest tam bezpieczne miejsce dla 4 osób. W razie zdarzenia drogowego większa ilość pasażerów we wnętrzu może mieć tragiczne konsekwencje.

Z taką sytuacją spotkał się patrol ruchu drogowego, który zauważył ciągnik rolniczy ursus, w kabinie którego jechały 3 osoby. 37-letni kierujący był trzeźwy jednak pojazdem mogły jechać jedynie 2 osoby (kierujący oraz 1 pasażer) dla trzeciej nie ma w nim bezpiecznego miejsca. 37-letniemu kierującemu zatrzymano na 3 miesiące prawo jazdy.

Zbliża się czas intensywnych prac polowych. Podczas nich ważna jest dbałość o bezpieczeństwo by nie doszło do wypadku w szczególności właśnie podczas dojazdu i powrotu z prac polowych. Tego typu częstsze kontrole zapowiadają policjanci.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register