O krok od tragedii. Dwóch mężczyzn tonęło w rzece

O wielkim szczęściu może mówić dwóch pijanych mężczyzn, którzy w niedzielny poranek zdecydowali wykąpać się w rzece Pasłęce. 23 i 29-latkowi, którzy samodzielnie nie mogli wydostać się na brzeg z pomocą ruszyli strażacy i policjanci. Funkcjonariusze nadal przypominają, że nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli w połączeniu ze spożytym alkoholem może zakończyć się tragicznie.

W niedzielę (07.07.2019) po godzinie 6.00 oficer dyżurny został powiadomiony o tym, że w okolicy mostu przy ulicy Przemysłowej w Braniewie dwóch mężczyzn bezskutecznie próbuje wydostać się na brzeg. Zgłaszający podejrzewał, że te osoby mogą znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Po chwili policjanci dostrzegli 23 i 29-latka, na pomoc wezwano także strażaków. Funkcjonariusze wspólnie wydostali mężczyzn z wody. Okazało się, że obaj byli pijani. Policjanci ustalili, że 23 i 29-latek spożywali razem alkohol, a chwilę później zdecydowali, że popływają. Ta nieodpowiedzialna decyzja mogła zakończyć się tragicznie. Chwilę po tym, jak weszli do wody jeden z nich zaczął się topić, na powierzchnię wydostał go kolega. Mężczyźni nie mieli jednak wystarczająco dużo siły, by bezpiecznie wydostać się na brzeg.

Tym razem pomoc przyszła na czas. Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia zdecydowała o przewiezieniu na obserwację 23-latka. Życiu mężczyzn nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze wciąż przypominają – nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli, alkohol, słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii. Policjanci cały czas apelują o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register