O krok od tragedii. Katastrofa kolejowa w naszym województwie (zdjęcia)

Podczas remontu zawalił się wiadukt drogowy na trasie kolejowej Rudzienice Suskie – Samborowo. Uszkodzony został pociąg osobowy jadący z Bydgoszczy do Olsztyna. Ruch kolejowy zostanie przywrócony około północy – informuje Radio Olsztyn.

Nikomu z pasażerów ani obsługi pociągu nic się nie stało. Zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów pomiędzy Olsztynem a Iławą.     

Decyzja o wyłączeniu zniszczonego wiaduktu z ruchu zapadła pod koniec lipca. Od pewnego czasu ekipa remontowa zajmowała się rozbiórką obiektu. Betonowa płyta spadła z wiaduktu drogowego na tory dziś około godziny 13. Uszkodzony pociąg należał do Przewozów Regionalnych. Podróżnymi natychmiast zaopiekowała się ekipa konduktorska. Zorganizowano także ich dalszą podróż komunikacją zastępczą. Pasażerowie autobusem pojechali do Olsztyna, skąd ruszyli w dalszą drogę.

Teren katastrofy budowlanej został zabezpieczony. Uszkodzona została sieć trakcyjna. Trwa sprawdzanie toru. Po uprzątnięciu betonowej płyty będzie wiadomo, w jakim stopniu uszkodzona jest sieć trakcyjna i tor. Okoliczności wypadku oraz to, czy wykonawca remontu we właściwy sposób zabezpieczył prace nad torami .

fot. i video: Radio Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register