O krok od tragedii. Zapobiegli interweniujący policjanci

Dwóch policjantów z braniewskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego wykazało się zdolnością do podejmowania szybkich decyzji w sytuacji, w której tak naprawdę liczyła się każda sekunda. Tuż po zgłoszeniu o ulatniającym się gazie funkcjonariusze ewakuowali mieszkańców budynku. Finał interwencji, której przyczyną był niedokręcony zawór butli gazowej, okazał się szczęśliwy.

W czwartek (10.11) około godz. 13:00 oficer dyżurny braniewskiej policji został powiadomiony przez mieszkańca jednej z podfromborskich miejscowości o tym, że z mieszkania sąsiadów silnie ulatnia się gaz.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol funkcjonariuszy – st. sierż. Rafała Karpińskiego oraz st. post. Artura Kulewicza, którzy potwierdzili zgłoszenie zaniepokojonego mieszkańca. Policjanci wiedzieli, że ulatniający się gaz może zagrażać ludzkiemu życiu i zdrowiu, dlatego bez wahania podjęli decyzję o ewakuowaniu mieszkańców.

Kiedy mieli pewność, że wszyscy znajdują się poza budynkiem przystąpili do wietrzenia pomieszczeń, na miejsce wezwali strażaków. Ci, za pomocą mierników potwierdzili, że zagrożenie minęło. Kiedy mieszkańcy cali i zdrowi mogli powrócić do swoich mieszkań, policjanci zajęli się wyjaśnianiem przyczyny zaistniałej sytuacji. Okazało się, że jedna z mieszkających w budynku osób chciała samodzielnie wymienić butlę z gazem, nie zdała sobie jednak sprawy, że zawór butli nie jest dokręcony. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Policja Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register