„Oberland. Nie ma takiego miejsca” – promocja albumu Dominika Żyłowskiego

W czwartek, 9 grudnia, o godz. 17:30 zapraszamy na promocję albumu fotograficznego „Oberland. Nie ma takiego miejsca” autorstwa Dominika Żyłowskiego. Spotkanie poprowadzi Leszek Sarnowski, red. naczelny kwartalnika „Prowincja” – wydawcy albumu, a kilka słów o historii Oberlandu powie Leszek Marcinkowski, regionalista i prezes elbląskiego PTTK.

Ze wstępu:
„Żadnego “Oberlandu” już tu nie ma. W takim sensie, że nie funkcjonuje dziś system społecznych, gospodarczych i kulturalnych powiązań czyniących z niegdysiejszego Górnego Kraju jakiś odrębny spójny organizm. Są natomiast pozostałości kultury materialnej tego regionu: ruiny pałaców, dawna infrastruktura hydrotechniczna i drogowa, fragmenty zabudowy itp. Spina je w całość wodny szlak Kanału Elbląskiego. Wszystko to składa się na rodzaj jakby alternatywnej czy “równoległej” rzeczywistości, ignorowanej kompletnie przez rozpędzoną S7 i turystyczne kurorty nad jeziorami między Ostródą a Iławą. Nie jest to album krajoznawczy, ani przewodnik turystyczny. Raczej rodzaj impresji, osobistej opowieści. I raczej ku kontemplacji niż dokumentacji.”

O autorze:
Dominik Żyłowski (1975) – ukończył filozofię na UMK w Toruniu, od 20 lat zajmuje się fotografią. Uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą – m.in. Salonów Elbląskich w Galerii El, wystawy „Elblong – Ostrava = !¿!” w ramach festiwalu „Archikultura” w czeskiej Ostrawie (2013), wystaw prezentujących dorobek elbląskiego środowiska artystycznego we Lwowie i Tarnopolu na Ukrainie (2017), a także światowej wystawy fotograficznej zorganizowanej przez International Center of Photography „#ICPConcerned: Global Images for Global Crisis” w Nowym Jorku (2020). Współtwórca projektów fotograficznych: „Elbląskie Formy Przestrzenne w Fotografii” i „Jam Session 2013”. Autor indywidualnych wystaw: „Poniżej poziomu morza /Żuławy”, „Oberland. Nie ma takiego miejsca”, „Las” oraz „Zdarza się”. Laureat Nagrody Programowej Centrum Sztuki Galeria El, przyznanej podczas 30 Jubileuszowego Salonu Elbląskiego. Publikuje w kwartalniku „Prowincja”. Pracuje w Bibliotece Elbląskiej.
 
Podczas spotkania będzie można nabyć publikację.
 
Zrealizowane w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register