Obstawianie walki MMA – co musisz wiedzieć?

Gale MMA zyskują w Polsce już od kilkunastu lat coraz szerszą rzeszę fanów. Niezwykle emocjonujące zawody topowych fighterów mieszanych sztuk walki organizowane są w ramach rozlicznych federacji, zrzeszających najlepszych zawodników na świecie. Miliony widzów przed ekranami, wysokie kontrakty telewizyjne, rekordowe pule nagród i splendor takich mistrzów, jak Conor McGregor sprawiają, że również niezwykle dużą popularnością w naszym kraju cieszą się zakłady bukmacherskie MMA. Jak typować walki i na co zwrócić uwagę obstawiając zakłady sportowe MMA?

Atrakcyjność zakładów MMA

Obstawianie zakładów sportowych MMA wymaga od typerów bardzo solidnego przygotowania i wcześniejszego researchu nt. fighterów i samych zawodów. We wszystkich sztukach walki zawsze pozostaje otwarta opcja, że faworyt zostanie pokonany przez zawodnika, który dopiero rozpoczyna swoją zwycięską ścieżkę kariery. Patrząc choćby właśnie przez ten pryzmat, walki MMA wyzwalają naprawdę wielkie emocje, zwłaszcza, że bardzo wielu fighterów chce zasiąść na tronie mistrza. Typerzy cenią sobie tę dyscyplinę sportu ze względu na prawdziwą męską walkę, pełne zaangażowanie zawodników i ponadprzeciętną medialność gal.

Zakłady sportowe MMA – wybór bukmachera

Jak się to przekłada na zakłady bukmacherskie MMA? Najbardziej doświadczeni typerzy oczekują od swojego bukmachera spełnienia przede wszystkim trzech warunków – chcą mieć:

  • szeroki dostęp do wielu gal organizowanych przez różne federacje;
  • możliwość typowania wielu możliwych scenariuszy przebiegu walk;
  • dostęp do najlepszych kursów na walki MMA.

Żeby mieć pewność, że wybór padł na najlepszego w tym zakresie buka, to warto się zaznajomić szczegółowo z ofertą wszystkich topowych legalnych bukmacherów. Jednym z bardziej trafnych wyborów będzie z pewnością Fortuna – więcej: https://www.efortuna.pl/zaklady-bukmacherskie/mma.

Obstawianie walk MMA – rodzaje zakładów

Profesjonalnie organizowane zawodowe gale MMA, jak również i te mniejsze: amatorskie czy tzw. freak-fighty, rządzą się bardzo podobnymi zasadami gry. Z tego też względu do najbardziej popularnych typów obstawiania zakładów MMA w Fortunie zalicza się:

  • zakłady na wynik – polegające na najprostszym wskazaniu, który zawodnik zwycięży (remisy są praktycznie niemożliwe, lub zdarzają się bardzo rzadko);
  • obstawienie sposobu zakończenia walki – ze wskazaniem nokautu, zwycięstwa na punkty, poddania gry, nokautu technicznego, a nawet dyskwalifikacji;
  • obstawienie rundy, albo nawet czasu, w jakim zakończy się dana walka.

Kursy można podbić przykładowo obstawiając konkretnego zawodnika, który w danej rundzie zakończy walkę w konkretny sposób.

Zakłady bukmacherskie MMA – co i jak obstawiać?

W Fortunie najbardziej zapaleni fani typowania zakładów MMA mogą wybierać pojedynki organizowane w ramach wielu różnych federacji. Do najbardziej rozpoznawalnych na świecie należą oczywiście UFC (z UFC NIGHT FIGHT) i Bellator, a w Polsce rzecz jasna KSW. Z innych federacji, które można obstawiać w Fortunie warto wymienić m.in. takie, jak EMC, Oktagon czy Oktagon Underground. Aby poprawnie wytypować wynik i przebieg walki, to warto dokładnie przeanalizować takie czynniki związane z zawodnikami, jak: ranking, dyspozycja (ewentualny powrót po kontuzjach), warunki fizyczne, preferowany styl walki czy nawet mowa ciała podczas oficjalnych ważeń.

Zakłady sportowe MMA z Fortuną

To co wyróżnia na rynku bukmacherskim Fortunę, to bardzo szeroka oferta możliwych do obstawienia walk, zawodów i typów zakładów. Ale warto również podkreślić, że Fortuna doskonale rozumie istotę i ducha MMA, co przejawia się np. w ścisłej współpracy z KSW – polską federacją o światowej rozpoznawalności.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register