Oby więcej takich dni. W Walentynki nie było ani jednego wypadku!

Tegoroczne walentynki okazały się dniem bez wypadku drogowego na Warmii i Mazurach. Być może kierowcy i piesi w dniu zakochanych wzięli sobie do serca hasło „jak kocha, to poczeka” i uważali na drodze. To już piąty w tym roku dzień bez żadnego wypadku w ruchu drogowym. To czy takich dni będzie więcej zależy od nas wszystkich. Zadbajmy o to, by każdy dzień był dniem bez wypadku na drodze.

Wczoraj (14.02.2018) policjanci ruchu drogowego prowadząc swoje działania, postanowili wykorzystać święto zakochanych do promowania zasad bezpieczeństwa na drogach. „Jak kocha to poczeka – walentynkowy pomiar prędkości” – pod takim hasłem funkcjonariusze m.in. szczycieńskiej drogówki sprawdzali, czy kierowcy stosują się do przepisów na drodze. Po co? By uświadomić im, że najważniejszy w czasie podróży jest bezpieczny wyjazd i powrót.

“Kochanie, też czasami bywam na pasach” i “Hamuj przed pasami, nie zwalniaj w uczuciach” – pod takimi hasłami policjanci węgorzewskiej komendy promowali w ten wyjątkowy dzień bezpieczne zachowania na drogach. Funkcjonariusze rozdawali kierującym, pieszym, a nawet interesantom odwiedzającym komendę, okolicznościowe zapachowe zawieszki – serduszka przypominające o ostrożności, tolerancji i kulturalnym zachowaniu.

Kierowcy i piesi w całym regionie najwyraźniej wzięli sobie poważnie do serc walentynkowe hasła policjantów. 14 lutego na warmińsko-mazurskich drogach nie odnotowano ani jednego wypadku drogowego. Nikt nie zginął, nikt nie został ranny.

Nie był to pierwszy taki dzień w tym roku. Po raz piąty mogliśmy się cieszyć dniem bez wypadku na Warmii i Mazurach. To krzepiąca informacja: pokazuje, że wspólnie – policjanci i wszyscy uczestnicy ruchu drogowego – możemy sprawić, że więcej dni będzie dniem bez wypadku.

Warto pamiętać, że na wypadek składa się wiele różnych czynników, ale na szczęście mamy wpływ na większość z nich. Jeśli wszyscy z nas uświadomimy sobie jak wiele zależy od naszego zachowania na drodze, to jest szansa, że kiedyś każdy dzień bez wypadku będzie przejawem normalności, a nie wyjątkowym zdarzeniem.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register