Od 25 marca kwarantanna będzie zaostrzona!

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na wtorkowej konferencji prasowej kolejne ograniczenia mające na celu walkę z epidemią koronawirusa. Od teraz nowe obostrzenia będą dotyczyły m.in. korzystania z komunikacji miejskiej.

– Za nami kolejny tydzień obostrzeń w życiu zawodowym i prywatnym. Pewnie dla niektórych bardzo ciężki tydzień, może i najcięższy tydzień w życiu – powiedział Mateusz Morawiecki na początku konferencji prasowej. Premier podziękował także m.in. służbie zdrowia, policji, straży pożarnej, straży granicznej czy osobom zapewniającym zaopatrzenie w sklepach. – Widzimy, że jest to konieczne, niezbędne – tak z kolei szef rządu mówił o kolejnych obostrzeniach dodając, że nowe ograniczenia mają na celu walkę z epidemią koronawirusa.

Nowe ograniczenia – na czym teraz polega kwarantanna?

– Wszystkie sprawy, poza wyjściem do sklepu, do apteki, poza wyjściem z psem na spacer – powinniśmy je odłożyć – zaapelował Mateusz Morawiecki. Dodał, że w komunikacji miejskiej będzie można teraz zajmować tylko miejsca siedzące – w autobusach nie może być tłoku. – Zostawmy środki komunikacji publicznej dla osób, które muszą udać się do pracy czy do sklepu.

– Zgromadzenia musimy ograniczać do absolutnego minimum. Nie powinny więcej niż dwie osoby przemieszczać się – powiedział szef rządu. – Wszelkie przekraczanie tych norm może być zabójczo niebezpieczne – dodał.

Łukasz Szumowski powiedział z kolei, że jeśli nie ograniczymy kontaktów do minimum, to nie „uratujemy ludzkich żyć”.

– W tym rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami – kiedy idziemy do pracy, do sklepu czy do apteki – wyjaśnił minister zdrowia dodając, że można wychodzić na spacer z psem.

Indywidualne spacery nie są jednoznacznie zabronione, ale jak to zaznaczył Szumowski – nie oznacza to, że możemy się gromadzić czy iść w miejsca publiczne.

źródło: wprost.pl

1 komentarz

  • wanda Reply

    24 marca 2020 at 16:25

    Proszę o sprawdzenie autobusu nr 11 z Rubna godzina 6:20 osiedle zawada jaka jest zatłoczona

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register