Od stycznia wchodzą bilety czasowe w komunikacji miejskiej

Od 1 stycznia 2022 roku mieszkańcy podróżujący komunikacją miejską będą korzystali z biletów czasowych. Zastąpią one dotychczasowe bilety jednorazowe. Nowe bilety będą obowiązywały 45 minut od momentu skasowania lub zakupu – wyjątkiem w tym zakresie jest bilet 1 godzinny dostępny u prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej.

Co ważne – w czasie obowiązywania (45 minut lub 1 godzina), nowe bilety umożliwią dowolną liczbę podróży i przesiadek.

Bilety czasowe, podobnie jak wcześniej bilety jednorazowe, będą dostępne:
– w formie papierowej, w tym w biletomatach na przystankach i we wszystkich autobusach,
– w aplikacjach mobilnych (moBILET, SkyCash, MPay, zBiletem),
– na Elbląskich Kartach Miejskich, – u prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej.Szczegółowe informacje na temat nowej taryfy znajdują się również na stronie ZKM w Elblągu w tym miejscu: http://www.zkm.elblag.com.pl/aktualnosci/1677.html

O czym należy pamiętać po 1 stycznia 2022 r.?

• okres ważności biletu czasowego
Bilet czasowy od momentu skasowania/zakupu jest ważny dokładnie taki czas jak określono to w cenniku (45 minut lub 1 godzina). W przypadku przekroczenia czasu jego ważności konieczne jest skasowanie kolejnego biletu.

• bilety czasowe na elbląskiej karcie miejskiej
Bilet czasowy na 45 minut wymaga przyłożenia EKM do kasownika tylko i wyłącznie w pierwszym pojeździe (przyłożenie EKM w każdym kolejnym pojeździe będzie oznaczało każdorazowo zakup nowego biletu).

Uwaga! Wyjątek ze względu na różnicę w cenach biletów pomiędzy strefą miejską a podmiejską – na liniach podmiejskich (nr 11, 20) i podróży jeszcze w strefie miejskiej konieczne jest zarejestrowanie zarówno wejścia jak i wyjścia z pojazdu.

• stare bilety jednorazowe + bilety uzupełniające
Po 1 stycznia 2022 r. stare, papierowe bilety jednorazowe można będzie kasować tylko z biletami uzupełniającymi dostępnymi w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2 oraz w siedzibie Spółki przy ul. Browarnej 90, a także w biletomatach stacjonarnych (płatność kartą i gotówką) i mobilnych (wszystkie autobusy komunikacji miejskiej; płatność tylko kartą).BILETY OKRESOWE BEZ ZMIAN

Ceny biletów okresowych komunikacji miejskiej w Elblągu po uproszczeniu taryfy pozostają bez zmian. Elbląskie bilety okresowe to nadal jedne z tańszych biletów tego typu w Polsce. „Miesięczne” to najlepsze rozwiązanie dla osób często korzystających z przejazdów elbląskimi autobusami i tramwajami. Warto przypomnieć, że bilety okresowe dostępne są w szeregu punktów na terenie miasta, w tym także w biletomatach na przystankach.

Można je również nabyć poprzez sklep internetowy: https://iekm.zkm.elblag.com.pl 

Przypominamy jednocześnie mieszkańcom, że dla użytkowników telefonów i urządzeń mobilnych, za pośrednictwem Google Maps oraz aplikacji myBus online (http://www.taran.com.pl/mybusonline) , możliwe jest sprawdzanie rozkładów jazdy, wyszukiwanie najdogodniejszych połączeń oraz sprawdzenie rzeczywistej pozycji pojazdu na mapie.

ZKM Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register