Oddali krew na przejściu granicznym

14 października 2021 roku w Kolejowym Przejściu Granicznym w Braniewie, odbyła się piąta w tym roku akcja krwiodawca zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie. Akcję zabezpieczali pracownicy Oddziału Terenowego RCKiK w Elblągu i Pasłęku.

Pomimo czasowego wstrzymania poboru krwi grupy AB RhD+, pozostali Krwiodawcy nie zawiedli. Do punktu poboru zgłosiło się 38 osób. Ze względów zdrowotnych czworo nie mogło oddać krwi w tym dniu. 35 Honorowych Dawców Krwi oddało 15 750 ml krwi pełnej.

Zebrana krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, a stąd do wszystkich potrzebujących z Warmii i Mazur. Wśród osób znalazło się troje, którzy rozpoczęli przygodę z krwiodawstwem –  oddając krew po raz pierwszy w życiu. Liczną jedenastoosobową grupę stanowiły Panie, które krew mogą oddać tylko 4 razy w roku.

Porównując do mężczyzn, oddających krew nawet 6 razy.  Tegoroczna edycja ogólnopolskiej zbiórki krwi służb mundurowych pod hasłem “NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA” trwać będzie do płowy grudnia. Jest formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. 

Dziękujemy za udział wszystkim Krwiodawcom i zapraszamy do udziału, już 14 grudnia na ostatni pobór krwi w tym roku.

Jacek Wojtalik, prezes Klubu HDK PCK przy PSG w Braniewie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register