Okradli dwa sklepy. Grozi im 10 lat więzienia

21-latek oraz jego o dwa lata starszy brat usłyszeli zarzuty włamań do sklepów spożywczych. Mężczyźni wczoraj zostali zatrzymani przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości „mieniowej”. Mężczyźni maja na swoim koncie trzy włamania. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania. Odzyskano też część skradzionych przedmiotów. Dwaj sprawcy w wieku 21 i 23 lat upatrzyli sobie kilka budynków. Wśród nich były dwa sklepy spożywcze oraz budynek gospodarczy.

Najpierw włamali się do tegoż właśnie budynku. Okazało się jednak, że nie ma w nim rzeczy, które mogliby ukraść. Następnie włamali się do sklepu w Gronowie Górnym oraz jeszcze jednego w okolicach ul. Rawskiej. Mężczyźni zostali wytypowani i zatrzymani przez policjantów.

Mieli też część ukradzionych przedmiotów wśród których były papierosy, słodycze, gumy do żucia a nawet przyprawy. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj byli już wcześniej notowani za przestępstwa.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • Krzysztof Reply

    17 stycznia 2019 at 21:15

    Dwa sklepy i dziesięć lat więzienia ? za skoki na 4 banki z bronią w ręku tylko 5 lat.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register