Olimpia Elbląg kończy rundę na 15. pozycji – wiosną walka o utrzymanie!

Przed rozpoczęciem rundy jesiennej Olimpia Elbląg po wydarzeniach z ubiegłej kampanii była głównym kandydatem do spadku dla zakładów bukmacherskich. Po 17. rozegranych spotkaniach sytuacja tego zespołu jest jednak lepsza niż można się było tego spodziewać. Czy wiosną uda się utrzymać 2-ligowy byt?

Udana runda dla Olimpii Elbląg

Nikt nie mówił, że będzie łatwo i tak nie było. Trzeba jednak podkreślić, że Olimpia Elbląg zagrała w rundzie jesiennej powyżej oczekiwań i skończyła rozgrywki na 15. pozycji. Biorąc pod uwagę słaby początek sezonu – taki wynik należy określić pozytywnie.

Młoda drużyna z Elbląga miała kilka poważnych zawirowań, jednak dla kibiców najważniejsze powinno być to, że dzielnie radzi sobie w walce o utrzymanie, co przed sezonem wcale nie było tak oczywiste, zwłaszcza, jeśli spojrzymy na przewidywania zakładów sportowych w rynkach długoterminowych.

W 17. rozegranych meczach Olimpia uzbierała 16 punktów. Przewaga nad strefą spadkową nie jest duża, ponieważ wynosi zaledwie dwa oczka, jednak jest pewnego rodzaju buforem bezpieczeństwa przed rundą wiosenną. Ekipa z Elbląga zaliczyła niezły finisz na dystansie pięciu kolejek, wywalczyła siedem punktów, czyli praktycznie połowę całego dorobku. Na minus na pewno dwa ostatnie spotkania z rezerwami Śląska Wrocław, a także Garbarnią, jednak Znicz Pruszków, Lech Poznań 2, Olimpia Grudziądz i Hutnik Kraków wyglądały jeszcze gorzej.

Po powrocie zawodników na boiska będziesz mógł regularnie czytać o meczach Olimpii w zakładce sport.

Wymagający początek na wiosnę

Co czeka Olimpię w decydującym okresie, czyli po wznowieniu rozgrywek? Początek nie będzie łatwy, ponieważ już w pierwszej serii gier zmierzą się z KKS Kalisz, czyli drużyną, która obecnie plasuje się na miejscu gwarantującym baraże. Później dojdą jeszcze starcia z Wigrami i Chojniczanką, czyli spadkowiczami z 1. Ligi, którzy wyraźnie obrali kurs na awans. W międzyczasie jeszcze będący w środku tabeli Motor Lublin, a także Bytovia.

W starciach z tymi przeciwnikami w rundzie jesiennej Olimpia wywalczyła zaledwie jeden punkt – notując trzy porażki i remis z Chojniczanką. Z ekipą KKS Kalisz będzie to ich pierwsze spotkanie.

W tym momencie zakłady bukmacherskie faworyzują drużynę z Wielkopolski, jednak sytuacja może się jeszcze wiele razy zmienić. Kluczowe może okazać się zimowe okienko transferowe, a także poprawa w grze defensywnej Olimpii. Pod kątem ofensywy wyglądali całkiem nieźle, wystarczy wspomnieć, że strzelili dwa gole mniej od Wigier, które zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Pełną ofertę zakładów bukmacherskich na spotkania 2. Ligi znajdziesz na stronie PZBuk.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register