Olimpia Elbląg – wkrótce rozpocznie się wiosenna walka o utrzymanie!

Przed rozpoczęciem sezonu zakłady bukmacherskie stawiały Olimpię Elbląg w gronie głównych kandydatów do spadku z 2. Ligi. Olimpijczycy pokazali jednak, że nie można ich lekceważyć i zakończyli rundę jesienną na 15. pozycji. Czy na wiosnę drużynie uda się utrzymać drugoligowy byt?


Olimpia Elbląg w meczach domowych

Można powiedzieć, że atut własnego boiska nie był mocno wykorzystywany przez piłkarzy Olimpii Elbląg w rundzie jesiennej. Olimpijczycy uzbierali łącznie osiem punktów w dziewięciu rozegranych spotkaniach domowych. Lwią część tego bilansu uzbierali jednak na finiszu rundy, ponieważ sześć oczek po dwóch wygranych przeciwko Błękitnym i Olimpii Grudziądz wywalczyli na dystansie trzech ostatnich spotkań.

Olimpia Elbląg była drużyną, w której meczach domowych nie brakowało goli. Pokazuje to doskonale średnia bramek na mecz (3,3), ponieważ w 9 rozegranych potyczkach na swoim obiekcie – zanotowali 13 strzelonych i 17 straconych goli. Warto wspomnieć również, że z punktu widzenia zakładów bukmacherskich – Olimpijczycy byli drugim najbardziej overowym zespołem na boiskach 2. Ligi – aż 7 z 9 meczów zakończyli z rezultatem +2,5 gola. Jeśli ktoś stawiał odważniej na liniach +3,5 bramki, to również nie miał prawa do narzekań, ponieważ aż 4 z 9 meczów zakończyły się pokryciem tak wysokiej linii.

Olimpia w meczach domowych zdobyła 13 bramek, co jest solidnym wynikiem, jednak musi się poprawić zwłaszcza w defensywie. Pod kątem ofensywnym Skra Częstochowa, która zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji spotkań na swoim boisku zdobyła mniej goli od Olimpijczyków.

Statystyki domowe:

 • Olimpia wygrała 2 z 9 meczów domowych.
 • Olimpijczycy wywalczyli łącznie 8 punktów w 9 meczach domowych.
 • Olimpia przegrała 3 z 5 meczów domowych.
 • 5 – tyle porażek zaliczyła Olimpia na swoim boisku w rundzie jesiennej.
 • Tylko trzy drużyny były gorsze od Olimpii w rundzie jesiennej w klasyfikacji meczów domowych.
 • Olimpia straciła 17 bramek w 9 meczach domowych.
 • 30 – tyle goli wpadło w 9 meczach domowych Olimpii Elbląg.
 • 4 z 5 ostatnich meczów domowych tej drużyny to wyniki BTTS.
 • W 5 poprzednich meczach domowych Olimpii padł wynik +2,5 gola.
 • Olimpia wygrała 2 z 3 ostatnich meczów na swoim boisku.

Solidnie na wyjazdach

Z reguły więcej punktów drużyny zdobywają na swoim boisku, więc fakt, że Olimpia ma tyle samo oczek na wyjazdach, co na własnym boisku, mimo że w delegacji rozegrała mecz mniej, trzeba określić mianem solidnego rezultatu. W klasyfikacji meczów poza domem Olimpijczycy plasują się na 12. pozycji w tabeli. Podobnie, jak w przypadku spotkań na swoim boisku, tak również w delegacjach większość dorobku zgromadzili w ostatnich pięciu starciach, gdzie uzbierali aż siedem oczek. Dobry finisz w wykonaniu Olimpii pozwolił tej drużynie spędzić zimę na pozycji bezpiecznej, jednak gra o awans powróci na wiosnę.

Pod kątem statystyk do wykorzystania w zakładach bukmacherskich warto odnotować, że Olimpia na wyjazdach jest mniej overowa niż na swoim boisku. Średnia bramek spada tutaj do 2,9, a tylko 50% spotkań zakończyło się wynikiem +2,5 gola.

Statystyki wyjazdowe:

 • Olimpia Elbląg to 12 drużyna klasyfikacji meczów wyjazdowych.
 • Olimpijczycy wygrali 2 z 8 ligowych delegacji.
 • Olimpia przegrała 50% spotkań wyjazdowych.
 • Olimpia straciła mniej goli na wyjazdach niż na swoim boisku.
 • W meczach wyjazdowych tej drużyny pada mniej goli niż w starciach domowych.
 • Olimpia przegrała w 2 z 4 ostatnich delegacji.
 • 50% spotkań wyjazdowych Olimpii to wyniki +2,5 gola.
 • Olimpia w 3 z 5 ostatnich delegacji zaliczyła overowy wynik +2,5 gola.
 • 2,9 – tyle wynosi średnia bramek w meczach z udziałem tego zespołu na wyjazdach.
 • 4 z 5 ostatnich delegacji tej drużyny to wyniki BTTS.
 • Olimpia z pięciu ostatnich delegacji nie zdobyła gola, tylko raz – przeciwko Skrze Częstochowa.

Kto w walce o utrzymanie? Oferta zakładów bukmacherskich

Po rundzie jesiennej zakłady bukmacherskie nie mają w 2. Lidze murowanego kandydata do spadku z ligi. W gronie faworytów znajdują się oczywiście zespoły Olimpii Grudziądz, Hutnika Kraków, czy też rezerw Lecha Poznań, jednak trzeba brać tutaj poprawkę na nieprzewidywalność rozgrywek w niższych klasach rozgrywkowych. Często zimowa przerwa zmienia zespoły nie do poznania.

W gronie drużyn bezpośrednio zaangażowanych w walkę o utrzymanie, śmiało można wymieniać również Olimpię Elbląg i Znicz Pruszków, które mają tylko trzy oczka przewagi nad ostatnim miejscem w tabeli. Z gry nie wypadli również Błękitni Stargard, którzy mają 17 punktów na koncie. Runda wiosenna bez wątpienia będzie emocjonująca, a kibice wymienionych drużyn nie będą mieli prawa narzekać na brak emocji.

W przypadku rezerw Lech Poznań sporo może zależeć od postawy klubu, jednak biorąc pod uwagę, że Kolejorz słynie z wychowania młodych talentów, to bez wątpienia będzie chciał utrzymać swój zespół na wyższym poziomie. Co to może w praktyce oznaczać? Moim zdaniem więcej zawodników z kadry pierwszego zespołu, która nie dostanie szansy występu w Ekstraklasie, będzie schodzić na 2. Ligę, co znacząco wzmocni sytuację rezerw. Warto śledzić najnowsze doniesienia przed każdym meczem tego zespołu, ponieważ będzie można tutaj złapać solidne kursy z oferty Totolotek zakładów bukmacherskich.

Szanse poszczególnych drużyn mogą się szybko zmieniać, w zależności od występów w pierwszych kolejkach rundy wiosennej, a sporym problemem dla Olimpii Elbląg może być tutaj terminarz. Olimpijczycy na starcie rozegrają spotkania z KKS Kalisz, Motorem, Bytovią, Wigrami i Chojniczanką, a łącznie w poprzedniej rundzie wywalczyli z tymi zespołami tylko jeden punkt. Poprawa będzie konieczna, jeśli już od początku nie chcą czuć na swoich barkach widma spadku z 2. Ligi.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.totolotek.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., na okres sześciu lat, o nr PS4.6831.8.2018.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register