Opaski życia od PZU trafiły do Elbląga

Szpital miejski w Elblągu otrzymał 50 opasek, które będą monitorowały stan pacjentów chorych na COVID-19. Opaski będą mierzyły m.in. saturację, co pozwoli na ograniczenie kontaktu personelu z osobami chorymi.

Opaski dla chorych, nazywane „opaskami życia”, trafią na oddziały zakaźny, pulmonologiczny i ginekologiczno-położniczy elbląskiego szpitala miejskiego. Gumowe, łatwe do dezynfekowania opaski będą mierzyły temperaturę, saturację i puls pacjentów, a ich pomiary będą trafiały bezpośrednio do komputerów personelu medycznego.

Pomoże to nam ograniczyć kontakt personelu z pacjentami, a gdy coś niepokojącego będzie się działo, to zasygnalizuje to opaska. Personel oczywiście będzie miał kontakt z chorym. Opaski nie zastąpią lekarzy – powiedział na konferencji prasowej dyrektor szpitala w Elblągu Mirosław Gorbaczewski.

Opaski to pomysł polskiego start-upu, a ich przekazanie szpitalowi w Elblągu sfinansowało PZU. Wiceprezes PZU Życie Dorota Macieja powiedziała, że w sumie do polskich szpitali leczących chorych na koronawirusa trafi 900 „opasek życia”.

Elbląg jest pierwszym szpitalem, któremu przekazujemy te opaski. Czekamy na opinie, jak się sprawdzały i będziemy je przekazywać kolejnym placówkom – powiedziała Dorota Macieja.

„Opaski życia” powstały z myślą o seniorach. Pierwotnie monitorowały m.in. upadek osoby, która je nosiła i podawały jej lokalizację. Te funkcje nie są potrzebne w przypadku osób leżących w szpitalu, dlatego opaski przeprogramowano tak, aby nie podawały zbędnych informacji. Opaski przekazane lecznicy w Elblągu będą ładowane co 3 dni.

Obecnie w szpitalu w Elblągu leczone są 4 osoby z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. W sumie w tej placówce było dotąd 9 chorych. Diagnostykę w kierunku koronawirusa wykonano w tym szpitalu jak dotąd u 800 osób.

fot. Grupa PZU

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register