Oszustwo na prawie 20 tysięcy złotych w Elblągu

Po raz kolejny mieszkaniec Elbląga pada ofiarą oszustwa, mimo wielokrotnych ostrzeżeń. Ponownie pojawia się platforma sprzedażowa, link od złodziei i kolejna poszkodowana ofiara. Tym razem mieszkaniec naszego miasta stracił prawie 20 tysięcy złotych.

O tym jak można zostać oszukanym pisaliśmy wiele razy. Życie jednak dostarcza przykładów kolejnych sytuacji, w których to robimy coś, co nie leży w naszym interesie. Wydaje nam się nam, że robimy dobrze, że skorzystamy na tym, chwilę później jednak, tracimy przez to… głównie pieniądze, chodź czasem nie tylko to. Kwota może być na tyle duża, że możemy nawet stracić finansową stabilność.

Pewien elblążanin korzystał z ogólnopolskiego portalu ogłoszeniowego i podczas sprzedaży otrzymał link od kupującego, w którym został poproszony o podanie danych do rzekomego przelewu, który to miał otrzymać. Niestety zrobił to o co został poproszony. Oszust uzyskał dostęp do konta, przelał pieniądze, które były na koncie oraz zaciągnął szybką pożyczkę i ją też wpłacił ją na inne konto. Pokrzywdzony stracił w ten sposób łącznie ponad 17 tysięcy złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Elblągu.

Policja ponownie przypomina. Nie otwierajmy nieznanych linków. Korzystając z wszelkiego typu portali sprzedażowych postępujmy zgodnie z regulaminem. Będzie to bezpieczne a my unikniemy niekontrolowanych transakcji.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register