Otwarcie nowego posterunku policji w Młynarach

Policjanci z Posterunku Policji w Młynarach rozpoczęli służbę w nowej siedzibie. Nowoczesny obiekt spełnia najwyższe standardy. To inwestycja, która poprawi warunki pełnienia służby, ale i komfort obsługi mieszkańców.

W środę (26.10.2022 r.) odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Młynarach. Budynek wybudowano na działce o powierzchni 2087 m2, przekazanej policjantom przez lokalne władze. Cała inwestycja kosztowała Skarb Państwa 3 175 000 zł. 

W skład budynku przeznaczonego dla Policji wchodzą funkcjonalne pomieszczenia i urządzenia niezbędne do przeprowadzania działań o charakterze policyjnym, a także do utrzymania kontaktu z lokalną społecznością. Powierzchnia całkowita dwukondygnacyjnego budynku to 208,48m2. 

Posterunek składa się z: pokoju przyjęć interesantów wraz z poczekalnią, 5 pomieszczeń biurowych (pokój kierownika posterunku, 2 pokoje dla funkcjonariuszy oraz 2 pokoje dla dzielnicowych), 2 toalet, szatni dla policjantów wraz z łazienką, pomieszczenia socjalnego, podręcznej składnicy akt, garażu na pojazd służbowy, pomieszczenia porządkowego, serwerowni i pomieszczenia gospodarczego. 

W skład struktury kadrowej Posterunku Policji w Młynarach wchodzi 8 etatów policyjnych: Kierownik Posterunku Policji, Zespół ds. Kryminalnych i Zespół ds. Prewencji z dzielnicowymi.

Obecni na uroczystym spotkaniu z okazji otwarcia nowego budynku posterunku Błażej Poboży Podsekretarz Stanu MSWiA oraz nadinsp. Roman Kuster Zastępca Komendanta Głównego Policji przekazali klucze do nowego posterunku na ręce asp. szt. Zbigniewa Dabkiewicza Kierownika Posterunku Policji w Młynarach. 

Ponadto w uroczystości udział wzięli też m.in. Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Robert Muraszko Komendant Miejski Policji w Elblągu, policjanci oraz przedstawiciele władz samorządowych, a wśród nich Renata Wioletta Bednarczyk Burmistrz Miasta i Gminy Młynary oraz mieszkańcy Młynar. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register