Otwarcie sezonu nad Wisłą!

„Dzielnica Wisła 2016. Naturalnie nad rzeką” – pod tym hasłem przez pięć kolejnych weekendów maja odbywać się będą imprezy uświetniające rozpoczęcie sezonu nawigacyjnego i plażowego nad Wisłą. Na warszawiaków czekają bezpłatne aktywności, które zachęcą do spędzania czasu w Dzielnicy Wisła.

Tegoroczne otwarcie sezonu nawigacyjnego i plażowego po raz kolejny pokaże mieszkańcom Warszawy ogrom nadwiślańskich możliwości – bogactwo przyrodnicze, kulturowe oraz oferty rekreacyjne. Otwarcie sezonu to imprezy odbywające się przez pięć kolejnych weekendów, począwszy od przełomu kwietnia i maja. Każda z nich to inne hasło przewodnie i związane z nim atrakcje.

Pierwszy weekend należeć będzie do Żeglugi. W sobotę, 30 kwietnia, o godz. 10.00 w Porcie Czerniakowskim nastąpi oficjalne otwarcie sezonu nawigacyjnego. Z tej okazji liczne atrakcje przygotowano zarówno na nabrzeżu, jak i na wodzie.

Sobota, 7 maja, upłynie nad Wisłą pod hasłem Rekreacji. Tego dnia każdy chętny będzie mógł się przekonać, że trochę piasku nad rzeką i odpowiedni sprzęt wystarczą, aby milo i ciekawie spędzić czas nad Wisłą.

Kolejne weekendy w ramach cyklu związane będą z Tradycją (14 maja), Sportem (21 maja) oraz Naturą (28 maja). Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.wislawarszawa.pl oraz profilu Dzielnicy Wisła na portalu Facebook www.facebook.com/dzielnicawislapl.

Podczas całego cyklu wydarzeń będzie można wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest lot awionetką nad Warszawą dla dwóch osób. Wystarczy wykonać i przesłać zdjęcie przedstawiające przyrodnicze uroki warszawskiego odcinka Wisły. Więcej informacji na stronie www.wislawarszawa.pl.

wisła

źródło tekst i foto: um.warszawa.pl,fot. J. P. Piotrowski

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register