Pacjentka zmarła. Elbląski szpital musi zapłacić odszkodowanie

Błąd w sztuce lekarskiej był bardzo kosztowny. Pacjentka poddała się endoprotezo plastyce w jednym z elbląskich szpitali. Niestety następstwem zabiegu była sepsa. Kobieta zmarła. Proces trwał dwa lata i zakończył się wyrokiem Sądu Okręgowego w Elblągu. Szpital musi zapłacić 100 tys. zł.

Ponieważ wyrok nie jest jeszcze prawomocny adwokat rodziny zmarłej nie informuje w jakim elbląskim szpitalu doszło do tego tragicznego zdarzenia.

– Tym razem, mogę poinformować Państwa o kolejnym zakończonym sukcesem, sporze sądowym przeciwko jednemu z elbląskich szpitali – informuje adwokat Marcin Szakiewicz. – Spór dotyczył zapłaty zadośćuczynienia za błąd medyczny, skutkujący zakażeniem pacjentki poddanej endoprotezoplastyce, w następstwie czego zmarła na skutek sepsy.

Sąd Okręgowy w Elblągu po blisko 2 latach sporu, uznał racje powódki, iż jej matka zmarła na skutek zaniedbań w pozwanym szpitalu. Powyższe skutkowało zasądzeniem sporego zadośćuczynienia wraz z odsetkami i kosztami procesu.

Wyrok nie jest prawomocny.

– Trwa sporządzanie jego uzasadnienia. Żądanie zadośćuczynienia zostało uwzględnione – wyrokiem z dnia 30.11.2018 r. zasądzono na kwotę 100.000 zł – informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register