Paczki do Anglii – co powinieneś wiedzieć przed wysłaniem?

Wysyłka paczek z pozoru to proste zadanie. Wystarczy spakować produkty, napisać odbiorcę i wysłać. Jednak problem pojawia się w momencie, kiedy chcesz wysłać paczkę za zagranicę. Jak możesz wysłać, jak spakować, jak nadać i mieć pewność, że przesyłka dotrze na miejsce? Aby nie narobić sobie problemów oraz kar finansowych warto poznać zasady wysyłania paczek do Anglii.

Wysłać przesyłkę można w różny sposób. Istnieje wiele firm przewozowych, jest poczta polska, ale istnieje również kurier międzykrajowy. Tę trzecią opcję powinieneś rozważyć, jeśli zależy Ci na tym, żeby paczka dotarła do rąk nadawcy cała i zdrowa. A dodatkowe opcje jak usługa door to door, śledzenie czy ubezpieczenie zwiększają atrakcyjność tej oferty.

Gdzie znaleźć tanie paczki do Anglii?

Kurier do Anglii nie musi dużo kosztować, a cenę przesyłki szybko obliczysz dzięki kalkulatorowi zamieszczonemu na stronie pośrednika, np. EuroPaka – https://www.euro-paka.pl/.  Tam też zapoznasz się z najbardziej atrakcyjnymi sposobami wysyłki.

Chcesz zminimalizować koszty wysłania paczki? To zrozumiałe, bo nikt nie lubi przepłacać. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sprawdzonych serwisów internetowych oferujących kilka lub kilkanaście usług kuriera do Wielkiej Brytanii.

Taka platforma zazwyczaj ma podpisany kontrakt na usługi z daną firmą kurierską i dzięki temu ich ceny są dużo atrakcyjniejsze. To sprawia, że możesz łatwo w jednym miejscu porównać warunki oraz cenę wysłania paczki do Anglii.

Jak prawidłowo spakować paczki do UK?

Bliska Ci osoba poprosiła Cię o wysłanie kilku potrzebnych rzeczy za pomocą kuriera do Wielkiej Brytanii? Chcesz spełnić tę prośbę, ale nie wiesz jak do tego się przygotować? Postępuj według poniższych wskazówek.

  1. Zgromadź potrzebne rzeczy. Wyklucz takie, które nie mogą być przesyłane, jak środki odurzające lub wybuchowe, leki, zwierzęta, rośliny czy drogocennych przedmiotów.
  2. Przygotuj karton w kształcie prostopadłościanu. Nie za duży ani nie za mały – wszystkie rzeczy muszą się swobodnie zmieścić, ale nie może pozostać pusta przestrzeń.
  3. Zostało Ci trochę miejsca? Uzupełnij je gazetami, folią bąbelkową lub kartonem.
  4. Jeśli przesyłasz ceramikę, koniecznie odpowiednio ją zabezpiecz za pomocą styropianu lub folii bąbelkowej. Być może chcesz spakować elektronikę? Najlepiej będzie, jeśli umieścisz ją w firmowym opakowaniu.
  5. Zamknij karton. Oklej go taśmą na krzyż.
  6. Folią stretch owiń dokładnie całe pudełko. Przyklej taśmę w kilku miejscach wzdłuż i wszerz kartonu.
  7. Zabezpiecz wszystkie krawędzie.
  8. W widocznym miejscu umieść dane nadawcy i odbiorcy. Ułatwi to pracę sortowni i kurierowi.
  9. Jeśli w przesyłce znajdują się delikatne rzeczy umieść stosowną grafikę na pudełku.

Postępując rzetelnie według tych wytycznych, masz pewność, że dołożyłeś wszelkich starań, aby przesyłka dotarła bezpiecznie na wyspy. Pamiętaj, że łamiąc reguły, narażasz się na konsekwencje prawne.

Nadanie paczki do UK

 Aby odpowiednio nadać kuriera do Anglii, należy odwiedzić stronę firmy kurierskiej lub pośrednika usług kurierskich. Następnie musisz zalogować się i dodać przesyłkę.

W danych kontaktowych należy wprowadzić prawdziwe dane odbiorcy i nadawcy. Pozwoli to na uniknięcie kłopotów podczas odbioru lub zaginięcia. Kiedy tę część masz za sobą, musisz następnie zważyć i dobrze zmierzyć paczkę. To istotne dla obliczenia wartości przesyłki.

Każda firma kurierska ma w cenę wliczone podstawowe ubezpieczenie, jeśli jednak zależy Ci na zwiększeniu tej kwoty, możesz to zrobić na tym etapie. Po tym zostaje Ci tylko wybrać tanią paczkę do Anglii oraz opłacić przesyłkę. Kurier do UK odbierze przesyłkę w najbliższym dniu roboczym.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register