Rekordowy przemyt! Papierosów nie było tylko w drzwiach i kołach

Rekordowy przemyt udaremniony. W Grzechotkach funkcjonariusze KAS zatrzymali Rosjanina, który ukrył w swoim samochodzie papierosy warte ok. 70 tys. zł.  

Mieszkaniec Kaliningradu chciał wczoraj, 11 lipca, wjechać do Polski przez przejście w Grzechotkach. Kierował on Mercedesem ML. Z pasa odpraw funkcjonariusze celno-skarbowi skierowali pojazd do Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam użyto psa służbowego, który potwierdził, że w Mercedesie mogą być ukryte papierosy.

By ustalić gdzie znajdują się skrytki samochód prześwietlono promieniami rentgenowskimi. Z uzyskanego obrazu wynikało, że – poza kołami i drzwiami pojazdu – są one … wszędzie. By wydobyć schowane w nich papierosy troje celników intensywnie pracowało ponad 4 godziny. W sumie w Mercedesie ukryto 7359 paczek papierosów. To największa kontrabanda wykryta na tym przejściu od jego otwarcia w roku 2010. 

Przerobiony pojazd zajęto zaś wobec podróżnego wszczęto postępowanie karne skarbowe. Ponadto skierowano do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach wniosek cofnięcie Rosjanina do Obwodu Kaliningradzkiego i orzeczenie zakazu wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat. Wniosek  został uwzględniony.

podinsp. Ryszard Chudy

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register