Parkujesz tak samochód w Elblągu? Możesz mieć problemy

Policjanci z elbląskiej drogówki, wspólnie ze strażnikami miejskimi, przeprowadzili kontrolę prawidłowości postoju pojazdów na terenie Elbląga. Szczególną uwagę zwracano na samochody pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań.

To odpowiedź służb za zgłoszenia elblążan, którzy wskazywali nieprawidłowości w parkowaniu i tym samym utrudnienia komunikacyjne dla pieszych i kierowców. Funkcjonariusze, reagując na zgłoszenia mieszkańców (między innymi z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa), kontrolowali prawidłowe parkowanie na terenie Elbląga.

Do najczęstszych błędów kierowców należy zaliczyć postój pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych lub skrzyżowania.

– Szczególną uwagę zwracano na pojazdy pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań. Apelujemy do kierowców o rozsądne parkowanie – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Dla tych kierowców, którzy utrudniali przejazd lub przejście były zakładane blokady na koła. By ruszyć w dalszą drogę, kierowca musiał skontaktować się z numerem podanym na kartce włożonej za wycieraczkę i poczekać na przyjazd patrolu. Funkcjonariusze pouczali ale także zdarzało się, że wystawiali mandaty. To kara dla tych, którzy ewidentnie lekceważyli bezpieczeństwo na ulicach.

Policjanci przypominają, że do wielu zdarzeń drogowych, w których poszkodowanymi są piesi i rowerzyści, dochodzi w wyniku braku widoczności i źle zaparkowanych pojazdów. Należy pamiętać, że zderzenie z jadącym samochodem, nie daje pieszym wielkich szans na przeżycie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register