„Pas ruchu to nie poczekalnia”. Nasz Czytelnik zwraca uwagę na duży problem

– To powtarza się prawie w każdy „targowy” dzień. Część pasa jezdni przy ul. Płk. Dąbka jest stale zablokowany przez samochody oczekujące na wolne miejsce przy parkingu na Targowisku Miejskim – pisze nasz Czytelnik.

Jak informuje nas nasz Czytelnik, praktycznie w każdy „targowy dzień” jeden z pasów ruchu przy ul. Płk. Dąbka jest stale zablokowany. Stoją tam kierowcy oczekujący na wjazd na parking na Targowisku Miejskim.

– W piątek była kuriozalna sytuacja. Ustawiło się tyle samochodów, że autobus nie mógł wjechać na przystanek po pasażerów, a taksówki nie mogły włączyć się do ruchu. Coś z tym powinno się w końcu zrobić – pisze nasz Czytelnik. – Przecież tak nie może być, że odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta jest stale korkowany przez stojący sznur samochodów.

Już w ubiegłym roku radni miejscy zwracali uwagę na problem, który dotyczy Targowiska Miejskiego w Elblągu. Chodzi o zbyt małą ilość miejsc parkingowych przy popularnym „rynku” oraz korkowanie ul. Płk. Dąbka przez kierowców, którzy czekają na wolne miejsce parkingowe na Targowisku.

Temat poruszyła radna Maria Kosecka, która zwróciła uwagę, że na terenie Targowiska Miejskiego jest niewystarczająca ilość miejsc parkingowych. Kierowcy, chcący zaparkować na popularnym rynku, stoją na jednym pasie ul. Płk. Dąbka, praktycznie całkowicie go blokując.

– Okazuje się, że mamy na targowisku za mało miejsc parkingowych. Ludzie zostawiają auta wszędzie, gdzie się da, nawet na trawnikach – mówiła radna Kosecka. – Trzeba pomyśleć, jak to poprawić. Popatrzeć, jaki jeszcze teren zagospodarować na miejsca parkingowe.

Wiceprezydent Janusz Nowak informował, że miasto rozpoznaje projekty unijne, z których można uzyskać dofinansowanie na dalszą modernizację Targowiska Miejskiego.

– Jest kilka takich programów, z których moglibyśmy na to pozyskać środki – mówił Nowak. – Będziemy ten problem analizowali.

Mija rok i nic się nie zmieniło. Nadal nie ma planowanego dalszego remontu Targowiska. Nie jest rozbudowywana również powierzchnia parkingowa „rynku”.

– W budżecie na rok bieżący przeznaczyliśmy kwotę jednego miliona sześciuset tysięcy złotych na modernizację Targowiska Miejskiego zlokalizowanego przy ul. Płk. Dąbka. Pierwsza połowa tego roku obfitowała w doniesienia o zakończeniu prac projektowych oraz o wystąpieniu z wnioskiem o wsparcie tej inwestycji z funduszy unijnych. Jak do tej pory nie widać aby rozpoczęły się jakiekolwiek prace w tym obszarze – mówiła na ostatniej sesji Rady Miasta radna Maria Kosecka. – Proszę o informacje kiedy planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych jak również z jakim skutkiem zakończone zostały starania o zewnętrzne finansowanie.

O tym problemie pisaliśmy również tu: http://fakty.elblag.pl/co-dalej-z-inwestycjami-na-targowisku-i-w-parku-dolinka/

fot. nadesłane.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

1 komentarz

  • Filip Reply

    29 października 2017 at 14:26

    Trzeba mieć pretensje do tych którzy oddali parking przy stacji paliw na giełdę samochodową.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register