Pasja młodości. Niezwykły koncert symfoniczny EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna stawia na młodych i utalentowanych polskich muzyków. Jednym z najgorętszych nazwisk jest 20-letni saksofonista Łukasz Dyczko. To zwycięzca Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków.

Solista uważa, że „instrument pomaga wyrazić osobowość każdego artysty”. Siebie wyraża poprzez grę na saksofonie i to ze znakomitym efektem: dwa lata temu, jako trzeci Polak w historii, został zwycięzcą 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków.

Swoim wykonaniem Rapsodii na saksofon i orkiestrę André Waigneina zachwycił wówczas samego Juliana Rachlina, jednego z najwybitniejszych skrzypków na świecie. Ten sukces zaowocował nominacją do Paszportów „Polityki” za rok 2016, w kategorii „Muzyka poważna” oraz do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej (2016), w kategorii „Debiut roku”.

Muzyk wykona m.in. opracowany na saksofon Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową, autorstwa Mikołaja Góreckiego. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych będziemy mogli również usłyszeć mozartowską Symfonię A-dur KV 201, a także kompozycje Josepha Haydna i Astora Piazzolli.

Koncert obejmuje utwory, które, mimo upływu czasu, nie straciły świeżości i oryginalności. Nad całością będzie czuwał Michał Dworzyński – jeden z najlepszych europejskich dyrygentów. Współpracował m.in. z  Seijim Ozawą, Danielem Barenboim czy Krzysztofem Pendereckim.

Wystąpią:
Michał Dworzyński – dyrygent
Łukasz Dyczko – saksofon
Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym

W programie m.in.:
Joseph Haydn – Symfonia nr 8 G-dur (Wieczór)
Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia A-dur KV 201
Mikołaj Górecki – Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową (oprac. Łukasz Dyczko)
Astor Piazzolla – Le Grand Tango

15.04., niedziela, 18:00
Sala koncertowa ZPSM w Elblągu
Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

Przypominamy, że z Kartą Dużej Rodziny dwa razy w roku bilety są darmowe, a kolejne z 50% zniżką.

Rezerwacje: tel. 55 237 47 49, sms 513 095 840, www.eok.elblag.eu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register