Paweł Nastula przekonywał elbląskich uczniów aby nie rezygnowali z lekcji w-f

Mistrz olimpijski Paweł Nastula, Witold Wróblewski prezydent Elbląga, członkowie klubu UKS Olimpia Judo Elbląg, prezes Roman Gdula oraz trener Leszek Wilk zachęcali uczniów elbląskich szkół, aby nie unikali lekcji WF-u. Okazją do tego była akcja „Stop zwolnieniom z WF – spotkanie z mistrzem”, która poprzedza rozpoczynający się już jutro Judo Camp.

Akcja odbyła się w Hali Sportowo-Widowiskowej, gromadząc na trybunach ponad 2.000 elbląskich uczniów i dodatkowo kilkudziesięciu ćwiczących na macie. W pokazowych treningach z młodymi judokami wziął oczywiście aktywny udział Paweł Nastula. Krótko przed zajęciami odbyła się konferencja prasowa, na której wskazywano na pozytywne przesłanie całej akcji.

– Serdecznie witam Pana Pawła Nastulę, cieszę się, że nasi adepci judo będą mogli podpatrzeć i skorzystać z jego umiejętności. Judo Camp jest wspaniałą imprezą przy okazji której możemy przesłać do dzieci i ich rodziców komunikat pn. – Stop zwolnieniom z WF-u i wskazywać, że sport rozwija młodych elblążan – mówił prezydent Wróblewski – Elbląg staje się na te kilka dni stolicą judo, dziękuję Organizatorom imprezy za wielki wysiłek w przygotowanie imprezy.

Na Judo Camp zjadą ekipy z kilku regionów Polski, a także z Litwy, Czech, Szwecji, Rosji, Norwegii oraz Niemiec.

IMG_3490_images_stories_2018_1_thumb_large800_800

– Z tego miejsca chciałbym podziękować prezydentowi Elbląga, który wspiera rozwój judo w Elblągu, jednym z ostatnich tego przykładów jest zakup przez Miasto trzydziestu nowych materaców. Dzięki temu wsparciu Camp może się rozwijać, już dziś jest liczącą się imprezą judo dla młodzieży w tej części Europy – mówił trener Leszek Wilk.

– Dziękuję za zaproszenie do udziału w Judo Camp, w którym bierze imponująca liczba blisko 1000 uczestników. Z doświadczenia, od strony szkoleniowej, wiem, że takie obozy i treningi, gdzie spotyka się zawodników z innych krajów pomagają w rozwoju sportowych umiejętności – mówił Paweł Nastula.

– Przy okazji takich spotkań mamy szansę dotrzeć do młodych, aby ograniczyć plagę zwolnień z WF-u. Warto wskazywać też nauczycielom WF-u, że jeżeli uczniowie mają brać udział w ich lekcjach, to dzieci nie powinny zajmować się same sobą, lekcje te muszą być atrakcyjne – przekonywał Nastula – Pragnę również zachęcić do uprawiania samego judo, które jest dyscypliną dla wszystkich, rozwijającą cały organizm, a judoka przewracając się rzadko zrobi sobie krzywdę, bo wie jak upaść, jak ułożyć ciało – wskazywał Pan Paweł.

– Elbląski Judo Camp cieszy się dobrą atmosferą, może liczyć na wsparcie miasta, a dzięki temu, że odbywa się w Elblągu większy ruch w w tym okresie odnotowuje branża hotelowa. To wszystko zachęca, by zawalczyć o organizację Mistrzostw Polski Juniorów w Judo – mówili zgodnie przedstawiciele UKS Olimpia Judo Elbląg, Leszek Wilk i prezes Roman Gdula.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register