Pędziła „siódemką” na czołówkę! „To inni powinni mi ustąpić miejsca” /zobacz film/

Na drodze S7 w podelbląskim Kazimierzowie jeden z kierowców zarejestrował na filmie niezwykle groźną sytuację drogową. 58-letnia kobieta wyprzedzając inne auto wyjechała swoim fordem na tzw. „czołówkę” i zmusiła innego kierowcę do ratowania się wjechaniem do rowu.

 

 

Sytuacja miała miejsce w minioną środę (27.06.2018) o godz. 6:50 w miejscowości Kazimierzowo pod Elblągiem. Na ruchliwej trasie S7, 58-letnia kobieta kierująca Fordem Focusem wyprzedzała samochody. Robiła to w sposób najgorszy z możliwych, bezmyślny i niebezpieczny, wyjeżdżając innym kierowcom na tzw. „czołówkę”. Kobieta jadąc w stronę Warszawy, swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zmuszała innych kierowców do zjechania z drogi.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w aucie jadącym w przeciwną stronę. Na filmie widać jak samochody zwalniały i zjeżdżały z drogi, żeby uniknąć zderzenia z piratem drogowym. Niestety nie wszystkim udało się wybrnąć z tego bez szwanku. Jednej z kierowców aby uratować się przed czołowym zderzeniem wjechał do rowu, a następnie na chodnik. Mężczyzna wiózł na rehabilitacje chorą matkę, która wcześniej doznała zawału serca. Na szczęście w tej całej sytuacji nikt nie ucierpiał. Jednak zawieszenie opla, który wjechał do rowu, uległo zniszczeniu. Tylko dzięki szybkiej reakcji innych kierowców nie doszło do karambolu.

– W wyniku policyjnej interwencji 58-latka straciła już prawo jazdy, a jej sprawa trafi do sądu. Swoim rażącym naruszeniem przepisów spowodowała bardzo poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Zaskakujące jednak było jej tłumaczenie na temat tak bezmyślnego zachowania na drodze, ponieważ jak stwierdziła w rozmowie z policjantami „to inni kierowcy powinny jej zjeżdżać z drogi, bo tego wymaga kultura jazdy”. Kontrolowana 58-latka była w chwili zdarzenia trzeźwa – informuje Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg. – Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, bądźmy uprzejmi i cierpliwi, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

4 komentarze

 • Bogusław Reply

  30 czerwca 2018 at 18:35

  Biorąc po uwagę to co zrobiła i jej późniejsze tłumaczenie ta kobieta powinna być poddana badaniom psychiatrycznym.

 • Ja. Reply

  2 lipca 2018 at 16:55

  To powinno być klasyfikowane jako usiłowanie zabójstwa

 • gall anonim Reply

  3 lipca 2018 at 16:57

  Powinni jej odebrać prawo jazdy ! Do tego badanie psychiatryczne ,bo widać ,ze do najzdrowszych sie nie zalicza.

 • scotch Reply

  12 lipca 2018 at 21:54

  idiotow sie nie sadzi idioci sie rodza.jak mozna spowodowac takie zagrozenie a nastepnie sie tlumaczyc ze inni maja wine alboa od nadmiaru pieniedzy inni sie nie licza alba psychijatra

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register