Pewne łączenie węży może być błyskawiczne dzięki odpowiednim szybkozłączkom

Zapewnienie całkowitej szczelności połączeń podczas transferu wieli substancji to konieczność, która umożliwia dokonywanie go w sposób bezstratny i bezpieczny. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie już przed laty proponowano różne rozwiązania, spośród których kilka stało się powszechnym standardem, znacznie usprawniającym wiele procesów wytwórczych i logistycznych.

Wielkie możliwości oferowane przez małe złącza

Łączenie przeznaczonych do transferu różnych substancji węży o umiarkowanych średnicach niesie ze sobą szczególne wyzwania. Związane są one zapewnieniem służącym temu końcówkom z jednej strony odpowiedniej wytrzymałości, która pozwoli im oprzeć się ciśnieniu przesyłanej zawartości, z drugiej łatwości obsługi. Czy w elemencie o umiarkowanych rozmiarach, którego cena ma pozostać przystępna, da się te potrzeby pogodzić? Jednym z niepodważalnych dowodów na to, że jest to możliwe, są złącza Camlock, które zdecydowanie należą w przemyśle do najbardziej popularnych wszędzie tam, gdzie ciśnienie robocze nie będzie przekraczało kilkunastu bar. Różne rozmiary, sposoby łączenia z wężami, a także materiały, z których wykonywane są szybkozłącza Camlock powodują, że znalezienie odpowiedniego do danego zastosowania nie stanowi problemu, nawet, jeśli będzie miało służyć do przelewania kwasów czy różnej innej agresywnej chemii. Tam, gdzie taka odporność nie jest potrzebna, sięgnąć można po wersje aluminiowe lub polipropylenowe zamiast stalowych i ułatwić sobie pracę za sprawą ich niższej wagi.

Innym rodzajem małego złącza, które zdobyło sobie znaczną popularność, jest Geka. To jest rozwiązanie o jeszcze prostszej konstrukcji (kłowe), które poradzi sobie z podobnym ciśnieniem. Najczęściej jednak jego zastosowanie jest inne. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne są niezawodne połączenia węży doprowadzających wodę, np. w ogrodnictwie czy budownictwie.

Duże średnice to także duże wyzwania

Opróżnianie typowej naczepy-cysterny o pojemności sięgającej trzydziestu tysięcy litrów wymaga rozwiązań o większej przepustowości. To z kolei niesie ze sobą poważniejsze ryzyko, gdyby okazało się, że stosowane połączenia byłyby zawodne. I tutaj jednak od wielu lat są w użyciu rozwiązania, które bezsprzecznie dowiodły swojej doskonałości. Eurozłącza TW (od Tankwagen) nie tylko pozwalają na pewne połączenie węża, ale są proste w obsłudze – tą samą dźwignią, którą obracamy gniazdo, blokujemy je następnie, składając ją. Szeroko stosowane (w cysternach, instalacjach przemysłowych) są też symetryczne złącza Guillemin. O wielkim wyborze doskonałych złącz do różnych zadań można przekonać się np. przeglądając ofertę wyspecjalizowanych w dostarczaniu wyposażenia tego rodzaju sklepów, takich jak MiDaTech. Konsultacja z fachowcami pomoże w wyborze najlepszego do danego przeznaczenia rozwiązania.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register