Pies mógł się udusić w samochodzie. Na szczęście wróciła właścicielka z zakupów!

Elblążanin na parkingu przy Centrum Handlowym Ogrody zauważył w samochodzie zamkniętego psa. Zwierzę było mocno ospałe, ciężko dyszało. Mężczyzna już chciał wybić szybę, ale pojawiła się właścicielka samochodu i psa z tłumaczeniem: ja tylko na chwilkę, do Rossmana. Pies w tym czasie mógł się udusić.

Do naszej redakcji napisał elblążanin, który dwa dni temu był świadkiem, jak w jednym z samochodów zaparkowanych na parkingu Centrum Handlowego Ogrody dusił się pies.

– Było bardzo gorąco. Tego dnia przyjechałem do „Ogrodów”, aby zrobić zakupy. Po zaparkowaniu samochodu zauważyłem obok w aucie psa. Szyby były zakręcone. W środku musiało być bardzo gorąco. Pies leżał na tylnej kanapie, był osowiały, ciężko dyszał. Najpierw próbowałem znaleźć właścicielkę auta, ale w pobliżu nikogo nie było. Później wykręciłem numer straży miejskiej, ale nikt nie odbierał. W końcu chciałem jakimś kamieniem wybić szybę. Wtedy pojawiła się kobieta z dwiema reklamówkami. Na moje pytanie, dlaczego pies jest pozostawiony w tak gorącym samochodzie, w takiej temperaturze, bez uchylonej nawet szyby usłyszałem: ja tylko na chwilkę, do Rossmana. Ta chwilka mogła kosztować zwierzę życie – pisze nasz Czytelnik.

Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji.

Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: redakcjaelblag24@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

fot. zdjęcie poglądowe.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register