Piją i jeżdżą samochodami. Policja podsumowała weekend

Od piątkowego popołudnia do niedzieli policjanci interweniowali 172 razy. 21 nietrzeźwych przewieziono do pogotowia socjalnego. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz dwóch przekraczających dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Wczoraj policjanci z Pasłęka zatrzymali 23-latka, który kierował fordem mondeo. W trakcie kontroli okazało się że mężczyzna z dwóch powodów nie powinien znaleźć się za kierownicą auta. Pierwszy to taki iż nie posiadał uprawnień do kierowania, drugi to alkohol. Badanie alkotestem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał.

Policjanci zostali także powiadomieni o ujęciu w Milejewie mężczyzny, który w stanie nietrzeźwości miał kierować fordem. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zbadali 52-letniego mężczyznę alkotestem. Wynik badania to 2,40 promila alkoholu w organizmie. 52-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register