Pijana i bez prawa jazdy. 23-latka odpowie przed sądem

Zupełnym brakiem odpowiedzialności wykazała się młoda kobieta, która nie dość, że bez uprawnień, to jeszcze po wypiciu sporej ilości alkoholu wsiadła za kierownicę auta i ruszyła w drogę. Wcześniej pojazd zabrała rodzicom bez ich wiedzy. Teraz 23-latka odpowie przed sądem.

Do zatrzymania 23-letniej kobiety doszło w piątek (10.11.2017) w nocy na jednej z ostródzkich ulic. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. Podczas weryfikacji danych przez funkcjonariuszy okazało się, że siedząca za kierownicą mieszkanka Ostródy, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto okazało się, że wsiadła za kierownicę auta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało wcześniej pojazd zabrała rodzicom bez ich wiedzy.

Teraz nie dość, że za swój bezmyślny i nieodpowiedzialny czyn będzie musiała wytłumaczyć się przed rodzicami, to za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. 23-latce grozi wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że siadając za kierownicę po spożyciu alkoholu, stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale powodujemy realne niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników tej samej drogi!

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register