Pijani kierowcy na elbląskich ulicach. Doszło do tragedii!

Policjanci podczas weekendu interweniowali 184 razy. 21 osób przewieziono do wytrzeźwienia. Funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu 400 kierujących. Zatrzymano 4 pijanych za kierownicą. Rekordzista miał blisko 2 promile. Inny nietrzeźwy uczestniczył w wypadku, gdzie śmiertelnie potrącił 49-letniego mężczyznę.

Do policyjnego aresztu trafiło również 2 mężczyzn pod zarzutem posiadania narkotyków. Było jedno „50+” i 112 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca stracił prawo jazdy.

Pijani kierowcy na ulicach

Podczas minionego weekendu doszło tragicznego w skutkach wypadku, w którym został potrącony 49-letni mężczyzna. Do tego zdarzenia doszło (24 listopada) około godziny 7 na al. Jana Pawła II w Elblągu. Ze wstępnych ustaleń policjantów miało to miejsce na oblodzonej jezdni. 49-letni kierowca fiata zderzył się z kierowcą hondy. Po stłuczce 49-latek wysiadł z auta żeby ustawić trójkąt ostrzegawczy. Wówczas został potrącony przez nadjeżdżające bmw. Kierował nim nietrzeźwy 35-latek. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca fiata zginął na miejscu.

W miniony weekend policjanci zatrzymali jeszcze trzech innych kierowców, którzy byli nietrzeźwi. Niechlubny rekord należy do 53-latka, który ulicą Pasłęcką w Elblągu jechał vw polo. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymani z narkotykami

Mieliśmy także dwóch podejrzanych do przestępstw narkotykowych. Na ulicy Orlej policjanci prewencji zatrzymali 26-latka, który miał przy sobie amfetaminę. Z kolei na ulicy 1 Maja zatrzymali 21-latka z marihuaną.

Dwa pożary

Były także dwa pożary, w których mundurowi zabezpieczali ich miejsca. Pierwszy przy ulicy Iwaszkiewicza w Elblągu. Tam spalenia uległ garaż. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Kolejne zdarzenie miało miejsce pod Pasłękiem w miejscowości Kudyński Bór. Spaleniu uległ budynek należący do myśliwych. Straty oszacowano na 500 tys. złotych. W tym wypadku również nikt nie doniósł obrażeń.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register