Pijani kierowcy na ulicach Elbląga. Rekordzista z ponad 2 promilami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w czasie weekendu skontrolowali trzeźwość blisko 300 kierujących. Rekordzista zatrzymany do kontroli miał 2,02 promila alkoholu w organizmie.

Pierwszy z zatrzymanych to 57-latek kierujący audi a6 a zatrzymany do kontroli przy ul. Brzeskiej. Mężczyzna miał 2,02 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy a pojazd odholowano na parking.

Z kolei przy ul. Rawskiej zatrzymano 49-latkę, która kierowała vw polo. Kobieta miała 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

W niedzielę policyjny patrol zatrzymał przy ul. Mazurskiej 49-latka, który kierował oplem astrą. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Wynik badania to promil alkoholu w organizmie.

Jeszcze inny pijany kierujący przy ul. Płk. Dąbka uszkodził bariery ochronne, z którymi się zderzył. 67-letni mężczyzna miał 1,40 promila alkoholu w organizmie. Jego auto odholowano na parking.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register