Pijani na hulajnogach w Elblągu. Kary były potężne!

W weekend policjanci z Elbląga zatrzymali na ulicach miasta dwie osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi, które znajdowały się w stanie nietrzeźwym. Obydwie zostały ukarane mandatami. Każda osoba po 2,5 tys. złotych. Policjanci ostrzegają przed lekkomyślnością i zapowiadają surowe kary dla osób lekceważących bezpieczeństwo.

Te dwie osoby zatrzymane w stanie nietrzeźwym to mężczyzna i kobieta. Pierwszy to 45-latek, który dał spektakularny popis w parku przy ul. Traugutta w Elblągu. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (2 kwietnia 2023 r.) Pijany nie opanował jednośladu i się przewrócił. Policję zaalarmowali świadkowie zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 

Kolejna nieodpowiedzialna osoba na elektrycznej hulajnodze to kobieta. 21-latka została zatrzymana w poniedziałek (3 kwietnia 2023 r.)  przed godziną 4 rano. Jechała aleją Armii Krajowej. Miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Obydwoje zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 zł. Policjanci przypominają że kierowcy nietrzeźwi czy pod wpływem narkotyków poruszający się pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, natomiast kierujący hulajnogami – tak jak i rowerzyści – z wysoką grzywną – informuje Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register