Pijani rowerzyści na ulicach Elbląga

Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu zatrzymali dwóch rowerzystów w stanie nietrzeźwym. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów lub na rower. Czyniąc tak, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców i rowerzystów, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Tak było w Elblągu na ulicy Warszawskiej. Policjanci zatrzymali w jednym czasie dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jeden miał blisko 3, a drugi niewiele mniej bo 2 promile alkoholu w organizmie. 

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi), cyklista w pierwszym przypadku zapłaci od 300 do 500 zł, w drugim – 500 zł.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register