Pijany, bez uprawnień i za…szybki. Policjanci zakończyli Jego jazdę

Policjanci zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość na ul. Płk. Dąbka. Jak się okazało, to nie było jedyne przewinienie mężczyzny. Oprócz tego był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Elbląscy policjanci w miniony weekend byli wzywani do 169 interwencji. 38 z nich to interwencje domowe. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieźli 19 osób. Zatrzymano 2 osoby poszukiwane. Funkcjonariusze z ruchu drogowego skontrolowali natomiast trzeźwość 386 kierujących. Zatrzymano jednego nietrzeźwego mężczyznę, który kierował osobową hondą.

Sytuacja miała miejsce w sobotę około 17.00 przy ul. Płk. Dąbka. Tam policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobową hondę. Kierujący nią 36-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 30 km/h jadąc ul. Płk Dąbka miał na liczniku 78 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania autem oraz, że… jest pijany. Badanie alkotestem wskazało na 0,71 mg/l czyli 1,42 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie za popełnione wykroczenia oraz sporządzili dokumentację dotyczącą jazdy pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawiania wolności. Samochód po zakończeniu kontroli przekazano innej, trzeźwej osobie.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register