Pijany elblążanin rozbił motorówkę

Zarzuty prowadzenia w stanie nietrzeźwości pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym usłyszał 65-letni mieszkaniec Elbląga. Mężczyzna płynąc motorówką uderzył nią w pomost, powodując uszkodzenie łodzi i jej zatonięcie.

Do zdarzenia doszło w środę (27.05.2020) około godz. 18:00 na jeziorze Ilińsk (gm. Miłomłyn). Kierujący łodzią motorową 65-latek nie zachował należytej ostrożności i uderzył nią w pomost powodując uszkodzenia, w wyniku których łódź zatonęła. W chwili zdarzenia na pokładzie oprócz kierującego były dwie osoby. Wszyscy o własnych siłach wyszli na brzeg. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Badanie 65-latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 2 promile. Początkowo mężczyzna twierdził, że alkohol wypił już po wyjściu na brzeg, żeby „się odstresować”. W związku z niejasnymi okolicznościami zdarzenia, mieszkaniec Elbląga został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu również uprawnienia sternika motorowodnego.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie następnego dnia zatrzymanemu zarzutu prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

3 komentarze

 • Jan Reply

  29 maja 2020 at 19:58

  Na tym jeziorze to podobno wolna amerykanka jest.

 • qwer Reply

  29 maja 2020 at 21:03

  Podobno na tym jeziorze pływanie “pod wpływem” to norma.

 • antoni Reply

  30 maja 2020 at 20:16

  hehhe szkoda ze w workach jutowych ich nie wyciągnęli brawo panie z

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register