Pijany kierowca oferował policjantom 10 tys. zł

10 tysięcy złotych zaproponował policjantom z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna 45-letni sprawca kolizji drogowej. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu wjechał kierowaną przez siebie hondą wprost pod naczepę ciężarowego volvo. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzuty karne za próbę przekupstwa.
Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna zostali wezwani do kolizji drogowej, jaka miała miejsce w Tarczynie. Na miejscu okazało się, że kierujący hondą z nieznanych przyczyn wjechał wprost w naczepę ciężarowego volvo.

Za kierownicą rozbitej hondy siedział 45-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego. Mężczyzna uniknął jakichkolwiek obrażeń, jednak policjanci natychmiast poddali go badaniu na zwartość alkoholu w organizmie. Wówczas okazało się, że ma on ponad 2 promile alkoholu.

45-latek został zatrzymany, jednak zanim trafił do policyjnej celi zaproponował on mundurowym, by wzięli od niego 10 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności.

W komisariacie w Tarczynie zostaną mu teraz przedstawione zarzuty za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źrodło: policja.waw.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register