Pijany kierowca pędził „siódemką”. Miał 2 promile alkoholu!

Tylko wczoraj policjanci z ruchu drogowego przeprowadzając blisko 200 kontroli trzeźwości zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za to przed sądem.

Policjanci z Pasłęka na drodze S7 zatrzymali do kontroli 32-latka, który kierował vw polo. W trakcie kontroli okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania autem a funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkotestem wykazało 2,14 promila. Mężczyzna dalej już nie pojechał. Jego auto trafiło na policyjny parking.

Z kolei w miejscowości Kąty patrol policji zatrzymał 54-latka kierującego oplem astrą. W tym przypadku wynik badania to 1,90  promila alkoholu w organizmie. Auto zabezpieczyła inna trzeźwa osoba.

– Skontrolowano też rowerzystę. Było to w miejscowości Władysławowo. Około 21.00 policjanci kontrolowali 58-latka jadącego rowerem. W jego przypadku wynik badania to 1,10 promila alkoholu w organizmie. Spotkanie zakończyło się na 500 złotowym mandacie i przekazaniu roweru innej, trzeźwej osobie – informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register