Pijany kierowca pod samą komendą

Policjant z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą mokotowskiej komendy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę seata. 35-letni obywatel Chin miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w momencie, kiedy policjant zauważył go z okna, jak chwiejnym krokiem kieruje się w stronę zaparkowanego przez budynkiem komendy samochodu. Mężczyzna za swoje zachowanie straci prawo jazdy. Grozi mu również do 2 lat więzienia.

Policjant z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą mokotowskiej komendy zatrzymał pijanego kierowcę seata.  Tuż przed 21.00 funkcjonariusz pełnił służbę w komendzie. Uwagę jego zwrócił mężczyzna, który chwiejnym krokiem kierował się w stronę zaparkowanego przez budynkiem komendy pojazdu.

Policjant podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu wybiegł z komendy. Bez chwili zastanowienia chciał powstrzymać go przed dalszą jazdą. Mężczyzna widząc policjanta, zamknął się od środka i ruszył. Wyjeżdżając z parkingu najechał na zaparkowane przy ul. Tynieckiej bmw. Wtedy funkcjonariuszowi udało się obezwładnić i zatrzymać kierowcę seata.

Na miejsce wezwano załogę wydziału ruchu drogowego. Badanie alkomatem potwierdziło, iż kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. 35-letni obywatel Chin trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od zatrzymanego środki pieniężne w kwocie 5000 złotych. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register