Pijany kierowca uderzył w barierki. Ucieczkę uniemożliwili mu przechodnie

Mężczyzna, który kierował vw sharanem i zderzył się z barierką trafił do policyjnego aresztu. Powodem zatrzymania nie była jednak sama kolizja, a to, że 43-latek wsiadł do auta i kierował nim będąc pijanym. Mężczyzna po kolizji chciał odjechać. Uniemożliwili mu to jednak przechodnie a jeden z nich zabrał mężczyźnie kluczyki od auta.

Sytuacja rozegrała się wczoraj w Milejewie około godziny 15.00 w podelbląskim Milejewie. Tam kierujący vw sharanem mężczyzna tak prowadził auto, że uderzył nim w przydrożne barierki. Na tym jednak nie poprzestał. Zaraz po tym próbował odjechać z miejsca kolizji. Powstrzymali go przechodnie. Kierujący jak i pasażer byli agresywni i próbowali uciec. Zatrzymali ich policjanci, którzy przyjechali na miejsce.

43-letni kierujący trafił w kajdankach do radiowozu. Badanie alkotestem wykazało u niego 1,64 alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów. Jego auto odholowano na policyjny parking. On natomiast trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
fot. zdjęcie poglądowe

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register