Pijany kierujący sam przyjechał na miejsce kontroli

Policjanci w ciągu minionej doby zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich zatrzymał się na stacji benzynowej i wysiadł z auta wprost na stojących tam policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna był wielce zaskoczony kontrolą. „Wydmuchał”… podczas badania alkotestem wynik 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Jeden z zatrzymanych pijanych kierujących sam trafił na patrol policji drogowej, który go skontrolował. Było to w Elblągu przy ul. Warszawskiej. 54-letni mężczyzna zatrzymał się przy radiowozie jednak policjantów zauważył dopiero… gdy ci otworzyli drzwi jego dostawczego peugeota.

– Mężczyzna miał solidnie zaparowane wszystkie szyby a w samochodzie czuć było silny zapach alkoholu – mówi jeden z kontrolujących go policjantów ruchu drogowego.

54-latek podczas badania alkotestem „wydmuchał” wynik 2,4 promila alkoholu. Jego samochód trafił na policyjny parking. W trakcie kontroli okazało się również, że w ogóle nie posiada on uprawnień do kierowania autem. Policjantom tłumaczył, że tak naprawdę zatrzymał się tylko po to, aby skorzystać z toalety. Stojącego radiowozu nie widział. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara do 2 lat pozbawiania wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register