Pijany pasażer doprowadził do kolizji. Zaciągnął hamulec ręczny!

Do zdarzenia doszło w Milejewie (pow. elbląski). Kobieta siedząca za kierownicą fiata 500, zjechała z drogi i uderzyła w krawężnik. Doprowadził do tego pijany pasażer, który nagle podczas jazdy zaciągnął hamulec ręczny. Na domiar złego zaraz po zdarzeniu wsiadł za kierownicę i próbował zawrócić. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z ruchu drogowego.

Policjantów powiadomił świadek tej niecodziennej sytuacji. Doszło do niej w piątek (27 maja 2022 r.) w miejscowości Milejewo po Elblągiem. Około godziny 21.oo kierująca straciła panowanie nad fiatem 500, zjechała na pobocze i uderzyła samochodem w krawężnik. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Przyczyną tej groźnej sytuacji było zaciągnięcie hamulca ręcznego przez pijanego 28-latka, który zajmował miejsce pasażera. Na domiar złego zaraz po zdarzeniu pasażer wsiadł za kierownicę i próbował zawrócić. Kobieta była trzeźwa, zaś u mężczyzny stwierdzono 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo został ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł. Powodem całego zajścia miała być kłótnia kierującej i pasażera. 

Policjanci ostrzegają przed brawurą i lekkomyślnością!

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register