PiS chce zielonej fali i rewolucji tramwajowej

Działacze Prawa i Sprawiedliwości chcą wdrożyć na naszych ulicach efekt „zielonej fali”, czyli odkorkować elbląskie jezdnie. Ponadto chcą również przenieść ciężar komunikacyjny na transport tramwajowy.

Dziś Zenon Lecyk i Paweł Kowszyński zaprezentowali rozwiązania Prawa i Sprawiedliwości na kwestie związane z elbląską komunikacją. Działacze PiS chcą wprowadzić liczniki czasowe na skrzyżowaniach, które wskazywałyby kierowcom kiedy nastąpi zmiana świateł.

– To spowoduje, że kierowcy będą wiedzieli kiedy wrzucić pierwszy bieg i ruszyć – mówi Paweł Kowszyński. – Jest szansa, że to pomoże odkorkować nasze ulice.

PiS chce również położyć większy nacisk na komunikację tramwajową. Zlikwidować efekt jazdy taboru „stadami” oraz znacznie skrócić czas oczekiwania pasażerów na przyjazd autobusów czy tramwajów. W planach jest również modernizacja taboru tramwajowego.

– Chcemy promować wśród elblążan modę na jazdę komunikacją miejską. Jeśli ktoś zobaczy, że czas oczekiwania na tramwaj czy autobus to 4-5 minut, pewnie z większą chęcią zrezygnuje z jazdy własnym samochodem – dodaje Zenon Lecyk.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości chcą również modernizacji torowisk wzdłuż ul. Saperów i Bema oraz Grunwaldzkiej. W latach 2023 -2028 planowana jest zaś linia tramwajowa w ciągu ul. Fromborskiej, która biegłaby od ul. Królewieckiej do ul. Ogólnej.

Skąd wziąć na to wszystko środki?

– Przede wszystkim bardziej wykorzystywać fundusze będące w gestii Urzędów Marszałkowskich – wyjaśnia Rafał Traks. – Olsztyn otrzymał ponad 400 mln zł na budowę nowych trakcji tramwajowych i zakup taboru. Uważam, że Elbląg powinien otrzymać na komunikację tramwajową przynajmniej połowę takiej kwoty, jaką dostał Olsztyn. Będziemy zabiegali o większe finanse na usprawnienie elbląskiej komunikacji.

1 komentarz

  • Gru Reply

    15 października 2018 at 22:21

    Zapomnieli o tym iż wicemarszałek z pisu dołożył Olsztynowi jeszcze dodatkowe 38mln zł.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register