PiS chwali się obniżką biletów i atakuje prezydenta Wróblewskiego

Radni Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że to dzięki ich inicjatywie od 1 września br. elblążanie będą mogli korzystać z tańszej komunikacji miejskiej. Ponadto wskazują, że obecny prezydent – Witold Wróblewski był tym zmianom przeciwny.

Co prawda Zarząd Komunikacji Miejskiej już informował o obniżeniu cen biletów komunikacji miejskiej, to jednak radni PiS wskazują iż jest to ich inicjatywa. Chodzi tu o program „Elblążanin +”.

– Już w grudniu 2017 r. radni Prawa i Sprawiedliwości wprowadzili poprawki do budżetu, aby zabezpieczyć finansowo możliwość wprowadzenia tańszej komunikacji miejskiej – mówi radny Rafał Traks. – Następnie powstał cały program „Elblążanin +”, którego efektem jest właśnie obniżenie cen biletów. Chcieliśmy poprawkę umieścić w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta, jednak prezydent Wróblewski nie chce tej poprawki zaakceptować.

Rafał Traks dodaje, że jeśli w mieście wybory samorządowe wygra PiS, niższe ceny biletów komunikacji miejskiej będą obowiązywały przynajmniej do roku 2020.

PiS chce jeszcze w kampanii wyborczej zaprezentować systemowe zmiany w opłatach za korzystanie ze żłobków i przedszkoli.

– Programy prospołeczne, czyli system ulg finansowych  dla mieszkańców, są w Elblągu bardzo potrzebne. Prezydent próbował zablokować nasze poprawki do budżetu miasta, kierując pismo do Regionalnej Izby Obrachunkowej – mówi Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miasta. – Na szczęście wojewoda umieścił uchwałę w tej sprawie w dzienniku urzędowym województwa. Więc jest obowiązująca.

Marek Pruszak dodaje, że PiS planuje wprowadzić dodatkowe linie tramwajowe w Elblągu. Jednak jak wskazuje, mają one faktycznie odpowiadać na potrzeby komunikacyjne mieszkańców miasta.

Radny Rafał Traks dodał, że PiS jest otwarty na sugestie nie tylko mieszkańców  ale również innych działaczy politycznych i społęcznych. Czego przykładem jest wprowadzenie do programu biletu przesiadkowego za 1 grosz, który zaproponował radny Robert Turlej (PO).

– Nie jesteśmy najmądrzejsi, każdy może popełnić jakiś błąd. Dlatego jesteśmy otwarci na wszystkie sugestie mieszkańców Elbląga – zapewnia radny Rafał Traks.

3 komentarze

 • zuk Reply

  31 sierpnia 2018 at 20:27

  Linia tramwajowa na ”Zawade”

 • gru Reply

  3 września 2018 at 20:07

  Jakie nowe linie tramwajowe jak w TE brakuje motorniczych i nie jest to tajemnicą, że wagonów również.

 • gru Reply

  4 września 2018 at 17:53

  Trzeba przypomnieć przewodniczącemu rady miasta iż to właśnie radni tej kadencji najpierw wprowadzili podwyżkę cen biletów u kierowcy 1.40 i 2.80 zł na 1.70 i 3.40 aby obniżyć to 1.50 i 3.00 zł /oraz innych biletów/. To lepiej wprowadzić bezpłatną komunikację miejską. Prezydent nie decyduje o cenach jakie będą w mieście. Zwykła kiełbasa wyborcza.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register